Atatürk Evi Müzesi
Antalya Atatürk Evi Müzesi
Antalya’nın tertemiz havasının ve muhteşem doğasının tadını çıkarırken Türk Ulusunun Büyük Önderi olan Mustafa Kemal Atatürk’ün müzesini de ziyaret etmelisiniz.

Cumhuriyetin ilk yıllarında Antalya’yı ziyaret eden Atatürk’e tahsis edilmiş olan köşk, 1984 yılında Kültür Bakanlığı’na tahsis edilmiştir. Atatürk’ün anılarını yaşatmak adına köşk müzeye çevrilmiştir ve 1986 yılında ziyarete açılmıştır.

Antalya Atatürk Evi ve Müzesi’nin en önemli bölümü Anıtkabir Komutanlığı’ndan getirtilen Atatürk’ün şahsi eşyalarının sergilendiği bölümdür. Müzede; Atatürk’ün Antalya’ya gelişlerinin konu aldığı haber kupürleri, resimleri, Atatürk’le ilgili belgeseller izlemek için ayrılan oda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan itibaren basın paralar sergilenmektedir. Antalya Atatürk Evi Müzesi sergilediği anlamlı ve güzel eşyalarla sizleri bekliyor.


Antalya’da Gezilecek Yerler
Antalya Nerede
Antalya Tarihi
Antalya nüfusu
Antalya Hakkında Genel Bilgiler
Antalya Gezilebilecek Yerler Listesi
ANTALYA
ANTALYADA GEZİLECEK YERLER antalya evden eve nakliyat platformu
antalya akdeniz nakliyat
evden eve
antalya nakliyat ambarı
evden eve nakliyat fiyatları
ev taşıma
öz nakliyat antalya
Antalya Ataturk evi muzesine gitmenizi tavsiye ederim burada tatihi ile ilgili cok guzel bilgiler verilmis zaten ama kendiniz de gidip gorunce cok begeneceksiniz ayrica Antalyada gezilecek yerler olarak da kaydedebilirsiniz 🙂
antalyada gezilmesi gereken en yegane yerleden birisidir. bilgi birikim ve kültür birikmi kazanmak isteyen her türk insanı antalyaya giderse mutlaka ziyaret etmelii.