görsel
Arama motoru optimizasyonu SEO organik bir web sitesine ücretli reklam
trafik miktarını ve veya kalitesini artırmak için araçlar ve yöntemler kullanarak bir uygulamadır. Arama sonuçlarında görünen ücretli reklamları kullanarak miktar veya kaliteyi artırmaya çalışmaz.

Her gün ortalama 7 5 ​​milyar web sorgusu ve milyonlarca web sitesi vardır ve bunların çoğu potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmek için rekabet etmektedir. Arama motoru sonuçları sayfasında ürün ve hizmetlerle ilgili terimler ve çözdükleri sorunlar için mümkün olduğunca üst sıralarda yer almak için arama motoru optimizasyonu taktikleri konusunda uzmanlaşmanız gerekir. SEO basit bir konu değil, bu yüzden yıllar boyunca birçok yanlış anlama ortaya çıktı. Aşağıda en sık duyduğumuz bazıları var. Sıra önemli olan tek şey.”

Arama sıralaması her zaman başarının bir ölçüsü olsa da, bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfasında (SERP) birinci veya ikinci konumu tutup tutmadığının ötesine bakmak önemlidir. Bugün, iki kullanıcının daha önce aradıklarına ve aradıkları içeriğe göre tamamen farklı SERP'ler alması oldukça yaygındır. Rütbe bir başarı ölçütü olsa da, tek başarı olmamalıdır. İyi bir SEO stratejisinin insanları sitenize çekmekle ilgili olduğunu da unutmayın; trafiğiniz iyileşiyorsa, başarı görüyorsunuz.

"İçeriğimin yalnızca bir konusu olabilir."

İçeriğinizle niş bir alana odaklanmakta yanlış bir şey yoktur, ancak tüm işletmeler birden fazla geniş konu dahil etmeye açık olmalıdır. Daha geniş bir içerik erişimi Google'a Ve Yandex Yahoo sitenizin daha geniş bir çekiciliğe sahip olduğunu ve bunun sonucunda sitenize daha fazla trafik getirildiğini söyleyebilir. Niş bir sektörde olsanız bile, potansiyel olarak ek nitelikli potansiyel müşteriler getiren diğer ilgili konulara bağlantılar vardır.

"Yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimeleri hedeflemem gerekiyor."

Tıknaz orta ve uzun kuyruk anahtar kelimeler, herkesin kullandığı kısa kuyruk anahtar kelimelerinden daha nitelikli trafik sağlar. [Örnek olarak, “ticari süt ürünleri uygulamaları için peynir altı suyu protein bileşenleri” arama terimini hedefleyerek, “peynir altı suyu proteini” anahtar kelimelerini hedeflemekten daha nitelikli trafik elde edersiniz.]

"Web sitem için yalnızca SEO yapmam gerekiyor."

Arama motorları, sosyal medya platformları ve çevrimiçi basın bültenleri dahil olmak üzere İnternet'te birden fazla kaynağı tartar, bu nedenle çevrimiçi yaptığınız her şey için optimizasyon yapılmalıdır - videolar, resim alt etiketleri, Twitter güncellemeleri, vb.

"Arama motorları yalnızca metin içeriğini arar."

Sayfadaki metin önemli olmasına rağmen, arama motoru sonuç sayfa sıralamanızı etkileyen birçok başka sayfa üzerinde faktör vardır. Bunu daha ayrıntılı olarak Sayfa İçi SEO Bölümümüzde ele alacağız. Arama Motoru Optimizasyonu, hatta deneyimi olan insanlar için bile korkutucu olabilir. Bu kılavuzda hedefimiz, herhangi bir endüstriyel üreticinin (gerçekten herhangi bir şirketin) uygulayabileceği sıralamalarınızı ve anahat taktiklerinizi gerçekten neyin etkilediğiyle ilgili temel bilgileri paylaşmaktır. Bu kılavuzu okurken, bir terimi takarsanız SEO bir siloda yapılabilir.”

SEO, bazıları tarafından dış kaynaklı olarak kullanılabilen tek seferlik bir etkinlik olarak görülür. Aslında, SEO gelen bir pazarlamaArama motoru optimizasyonu