görsel


Gülseren Hanımın şu anda yayınlanmış beş kitabı var ve benim okumadığım sadece Kral Kaybederse kaldı. Onu da en yakın zamanda okuyacağım.
Tabii dizi sektörü ile hayatımıza daha çok giren bir yazar ve eserler. Elbette ki ünü eskiden beri vardır da katladı diziler diyelim.
Günahın Üç Rengi öyle hasıraltı ettiğimiz cinsel konulara dokunuyor. Bazen bu dokunma biraz bastırmalı oluyor. Bu tür konularda özellikle itinalı davranan, herkesin kendi hayatı diyen ama gene de bazen kınamaktan geri kalmayan bir birey olarak beğendim. Hiç bitmesin istedim. Bitince üzüldüm. Hatta bilinçaltı mıdır nedir yavaş yavaş okudum. Hani az bir yaş pasta vardır, sen de tadına vara vara yersin ya. Öyleydi durum.
Karakter ve konudan bahsetmeyeceğim. Sadece şunun altını çizeyim: Kesinlikle diziler aşırı mükemmel uyarlama. Fakat beyaz camda izleyince direksiyonda başkası var, onun bakış açısını, yaptığı traşlamaları ve eklemeleri izliyorsunuz. Okuyunca ise dümende siz varsınız. Sadece siz ve yazar. Haddim olmayarak okuyun ve okutun derim.