İzmir, hayatın tadını çıkarmayı bilenlerin yaşadığı, büyük şehirlerin karmaşasına tezat, huzurun vücut bulduğu bir şehir. Türkiye’nin üçüncü büyük yerleşimi ve cıvıl cıvıl bir Akdeniz şehri olsa da bir tatil kasabası sakinliğinde yaşayan İzmir’de hayat aceleye gelmez. Buna görülecek yerlerini keşfetmek de dahil. Antik dönemden bu yana sayısız kültürü harmanlamış 8 bin 500 yıllık köklü tarihi, sıcak kanlı insanları, her mevsim güneşli iklimiyle bu Avrupai kenti sadece gezmeyin, yaşayın.
Türkiye’nin en önde gelen turistik merkezleri için bir başlangıç noktası burası. Kentin merkezinden biraz uzaklaşıp tatil beldelerine yol aldığınızda, kendine has kişiliği ile Ege’nin en güzel kasabaları ve köyleri sizi bekliyor. Altın rengi kum plajlar, turkuaz mavisi deniz, nefis koylar ve plajlar, enfes lezzetler, şahane butik oteller sizi karşılar. Telaş ve koşuşturmadan uzak Ege’nin en güzel tatil yörelerinden Çeşme’ye, Alaçatı’ya, Karaburun, Kuşadası, Foça, Urla ya da Dikili’ye gidin, Efes, Selçuk ya da Bergama’da tarih mirasları görün. İzmir, Türkiye’nin nüfus, sanayi, ticaret, turizm ve kültür yönlerinden üçüncü büyük şehridir. Tarihi ve tabii güzellikleri ile Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biridir.
Toplam’da 30 İlçesi bulunan İzmir’in 2018 istatistiklerine göre 4.3 milyon üzerindedir ve her geçen yıl bu sayı artmaktadır. İşte İzmir ilçeleri;
Balçova Beydağ Kiraz
Bayraklı Bornova Menderes
Çiğli Buca Menemen
Gaziemir Çeşme Narlıdere
Karşıyaka Dikili Ödemiş
Karabağlar Foça Seferihisar
Konak Güzelbahçe Selçuk
Aliağa Karaburun Tire
Bayındır Kemalpaşa Torbal
Bergama Kınık Urla r
gezelim görelim izmir gezilecek yerler
izmirde gezilecek yerler onedio ,
izmirde gezilecek yerler ekşi ,
izmir'de günübirlik gezilecek yerler forum,
izmirde sevgiliyle gidilecek yerler,
izmir'in saklı cennetleri,
izmirin bilinmeyen yerleri,
izmir köyleri,