görsel


Biraz buruğum aslında bu kitapla Gülseren Hanımın kitaplarına veda ediyorum. Bitti hepsi. Sanki ben de onunla seansı biten kahraman Kenan Bey gibi mahzunlaştım mı ne?
Dizilerinin revaçta olduğu bu dönemde sizden rica dizi işlerine dalmadan okuyun bu kitaplar. Zira ben neler değiştirilmiş acaba derken bazen kaçırdım ya o zevki. Bu nasıl bir his biliyor musunuz? Önemli bir anda elinde telefon fotoğraf çekmeye çalışan ama o anı kaçıran insanlar gibiydim.
Aşırı ajitasyon olmadan duygusal olmanın aslında ne doğru iş olduğunu öğretti bana Doktor Hanımın kitapları. Okurken kendimi buldum. Aslında ne denli onlara benzediğimi ve ne denli farklı olduğumu gördüm. Kendimi keşfettim demeyeyim keşif yoluğum başladı. Bu yolculuk göğsün inip kalktıkça devam eder. Öyle işte.
Oydu, şuydu, buydu demeyeceğim diyemem çünkü biri alıp okusun isterim. Kimseye “katil uşak” deme haddim değil. Gene de parmaklarıyla yazarken kalbinden mürekkebini alan bu kadına hakikaten hayran oldum. Ne zaman birini yakınına koysan nankörlük edilen bu devirde inancımı tazeledi.
Böyle biri hayatımda olsun. Köşesinden kirişinden, teğetinden bile geçse bile razıyım. Velhasıl lütfen okuyun. Hem çok bizden hem de her kesimi kucaklayan biri. Ve iyi ki var. Geç kalmadım ona, çünkü onu okuyamadan öle de bilirdim.