görsel
Maksimum Pozlama için Markanızın Instagram Hesabını Optimize Etmeye Yönelik İpuçları. iDigic
Search …
Maksimum Pozlama için Markanızın Instagram Hesabını Optimize Etmeye Yönelik İpuçları
29 Aralık 2018

Maksimum Pozlama için Markanızın Instagram Hesabını Optimize Etmeye Yönelik İpuçları
Giriş
Markalar Instagram'a güveniyor çünkü kullanıcılar Twitter ve Facebook gibi diğer platformlardan daha fazla onlarla etkileşim kuruyor. Bu yüzden aktif bir Instagram profili tam olarak geliştirilmiş bir web sitesinden çok daha değerli olabilir. Ayrıca, markanızın siteniz aracılığıyla size ulaşması yerine daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olur.

Ancak, bir Instagram hesabı oluşturmak ve markanızın içeriğini paylaşmak bu platformda başarılı olmak için yeterli değildir. Ayrıca, hedef dikkatinizin dikkatini başarıyla çeken sağlam bir Instagram profili oluşturmak çok önemlidir.

Markanızın Instagram sayfasını maksimum gösterim için optimize etmek için birkaç ipucu,

İlgi Çeken Biyoloji
Genellikle, biyografiniz markanızın doğasına yansır ve hedef kitleniz için ilk iletişim noktasıdır. Bu nedenle, profilinizi rekabette öne çıkarmak için kısa ve çekici bir açıklama, nişinizle ilgili hashtag'ler ve blogunuzun, mağazanızın veya web sitenizin bir bağlantısını eklemeniz gerekir.

Bio, markaların ziyaretçilerini potansiyel müşterilere dönüştürdüğü, kitlenizle etkileşime geçmenin bir yolunu bulabildikleri ve mümkün olduğunca az kelime ile onları izlemeye ikna ettikleri yerdir. Bunu yaparak, profilinizi ziyaret eden kişilerin sizi takip edip etmeme konusunda hızlı bir karar vermelerine yardımcı olabilirsiniz.

Ayrıca, markanızı hedef kitlenize sunarken yalnızca bir veya iki cümle ile mümkün olduğunca net olmaya çalışın. Bu nedenle, insanların özel teklifler, son güncellemeler ve bağlantılar aradığı bu alanı akıllıca kullanmak önemlidir.

Dahası, Instagram'daki kullanıcılar Instagram profilinizin adını ve resmini gördükten hemen sonra biyografinize bakacaklar. Bu nedenle, zaman ayırın ve biyografilerini nasıl kullandıklarını görmek için diğer başarılı profillere bakın. Fazla alanınız olmadığı için (150 karakter) ve kitlenizin dikkatini çekmek için çok az zaman olduğundan, sayın!

Akılda kalıcı Altyazılar
Göz alıcı altyazılar ve görsel olarak çarpıcı resimler Instagram'da daha fazla ilgi çekmeye yardımcı olur. Dolayısıyla, yayınınıza altyazı ekleyerek Instagram'daki kullanıcıları bu belirli içerikle etkileşimde bulunmaya teşvik edebilirsiniz. Bu nedenle, gönderiniz için bir altyazı bulmadan önce dikkatlice düşünmek önemlidir.

Altyazılar 2200 karakter uzunluğunda olabilir ve bu nedenle basit, okunabilir ve iyi yazılmış olması önemlidir. Böylece, hesabınızda yayınladığınız her yayınla markanızın mesajı oluşturulabilir. Ayrıca, en önemli kelimeleri dahil edin, başlangıçta altyazıda ilgili hashtag'leri kullanın ve basit bir harekete geçirici mesaj ekleyin.

Genel olarak, en iyi altyazılar, kitleniz için özel olarak oluşturulan ve görüntüleyenlerinizin içeriğinizle ilgilenmesini ve ilgilenmesini sağlar.

Katılımı Teşvik Edin
Instagram'daki kullanıcılar, birçok kullanıcı düzenli olarak etkileşime girdiğinde kolayca keşfedilebilen yeni ve ilgi çekici içerikle gelişir. Bu nedenle, beğenileriniz, görünümleriniz ve yorumlarınız, yayınlarınızın feed'de nerede görüneceğini belirledikleri için Instagram'daki en değerli metriklerdir.

Heyecan verici bir şey paylaşırsanız ve kitlenizden yorum yapmasını isterseniz, büyük olasılıkla bunu yaparlar. Bu, takipçilerinizle tutarlı bir ilişki geliştirmeye yardımcı olur. Bu nedenle, Instagram'da daha fazla etkileşim kurmanın en basit yollarından biri, kitlenizden bunu yapmasını istemektir.

Dahası, kullanıcılar ilgilendikleri konularla ilgili bir gönderi görürlerse organik olarak yorum yaparlar. Bu nedenle, Instagram özet akışınızı ilginç tutan fotoğraf ve videolar göndermeyi deneyin.

Ayrıca, yorumları kontrol etmek ve mümkün olan en iyi şekilde yanıtlamak önemlidir. Diğer Instagram kullanıcılarına topluluğunuza çok dikkat ettiğinizi gösterir ve onlara hesabınızı takip etmeleri için ek bir neden verir.

Bazı markalar, etkileşimlerini artırmak için takipçi satın almaya bile kararlı ve sonuçlardan büyük ölçüde yararlandı.

İşletme Hesabına Geç
Instagram ile kullanıcılar normal hesaplarla işletme hesapları arasında seçim yapma ayrıcalığına sahiptir. Instagram işletme profili, markanızı daha etkili bir şekilde büyütmenize yardımcı olan bir dizi özellik ve araçla birlikte gelir. Ancak, markanızı tanıtmak üzere Instagram'da bir işletme hesabı oluşturmak için bağlı bir Facebook işletme sayfasına ihtiyacınız var.

Kişisel Instagram hesabınızı tanıtmak için çok fazla seçenek olmadığından, bu platformdan tam olarak yararlanabilmeniz için bir işletme hesabına geçiş yapmanız önemlidir. Hem markalar hem de etkileyiciler için büyük bir potansiyel sunar ve ayrıca standart profillerden daha fazla fırsat sunar.

Instagram'da yayınlarınızın nasıl performans gösterdiğine ve kitlelerinizin buna nasıl tepki verdiğine ilişkin bilgi toplamanız gerekebilir. Bir işletme hesabı yardımıyla, gelecekte yayınlamak istediğiniz içeriği daha da geliştirmek için öngörülerden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca, işletme hesapları iletişim bilgilerinizi görüntüler ve müşterilerin doğrudan Instagram üzerinden size ulaşmasını kolaylaştırır. Markanızın bilgilerini görüntülemek için özel bir bölüm sunduğundan, biyografinizde değerli alan harcamanıza gerek yoktur. Ayrıca, mevcut profilinizi bir Instagram işletme profiline dönüştürmek zahmetsizdir.

Sonuç olarak
Instagram, yeni ve köklü işletmeler için kitlelerini çekmek ve marka imajını geliştirmek için mükemmel bir platform olmuştur. Instagram'ın hem reklamverenler hem de sosyal medya etkileyicileri için güçlü bir pazarlama aracı olmasının nedeni budur.

Ancak, markanız için tamamen optimize edilmiş bir Instagram hesabı geliştirmek için çok fazla planlama ve sabır gerekir. Bu nedenle, işletmenizin büyüklüğüne ve niteliğine bakılmaksızın bir Instagram hesabı oluşturmak ve optimize etmek için bu makalede belirtilen ipuçlarını deneyebilirsiniz.Maksimum Pozlama için Markanızın Instagram Hesabını Optimize Etmeye Yönelik İpuçları