Bu bir meslek normalde yılın 6 ayı o da bazı günler hatta sadece bazı saatler arasinda okula gidip dönmek. Sonraki 6 ay boyunca tatil yapmak. Covid 19 lu günler sebebi ile tamamen evde kalmak. Ve hiç bir şey yapmadığı halde devletten her halükarda maaş almak.
Sizin bu mantığınıza göre de emekliler çalışmadan para alıyor Kimi erken ölüyor, kimi uzun yıllar yaşıyor. Onları da sınır dışı edelim.
Çok yanlış bir düşüncedir bu. Öğretmenlik başta olmak üzere bazı meslekleri uyurken biri icra edersin. Ama yıllardır bir eğitim ve öğretmenliğin içinin boşaltılması politikası mevcut. Görüyorum ki başarılmış bir birey.
Çok yazık demekten başka elimden bir şey gelmez.
Beş sene boyuna özel çocuklarla bazen bedava denilecek maaşlarla çalışmış biri olarak çok kırıldım bu konuya.
Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Ha öğretmenler ise eleştiriye açıktır eyvallah buna.
yanlış önerme.

tatil süreleri açısından diğer mesleklere kıyasla çok daha avantajlılar ama zaten mesleği bunu gerektirmiyorsa bütün yıl sabah akşam çalışmalarını falan beklemek anlamsız olur. ayrıca iyi yapılması çok zor olan bir meslek ve iyi yapan öğretmenlere de saygım sonsuz. doya doya kullansınlar tatillerini. fakat çalışması gereken saatlerde de çalışmayanlar öğrenciye bırak faydayı zararı dokunan öğretmenler vardır ki en fenası onlar.