Oral Turanabol, 1960'lı yılların başında geliştirilen oral steroiddir.
OT nispeten düşük androjenik bir bileşen ile kombine edilen baskın olarak anabolik bir etkiye sahiptir. 1'den 100'e kadar bir androjenik etki çok düşüktür (sadece 6-) ve anabolik etki 53'tür. (Karşılaştırma yaparsak, Dianabol'un androjenik etki 45'tir ve anabolik etkisi 90'dır.) Dolayısıyla Oral-Turanabol'da miligram Milli gram için Dianabol'dan daha düşük bir etki. Bu nedenle, kuvvet, kilo ve kas kütlesi hızlı bir şekilde artmasına neden olan bir steroid değildir. Aksine, elde edilebilir sonuçlar sağlam bir kas kazancı ve birkaç hafta süreyle alındıysa iyi bir güç kazancı elde ettiğini gösterir. Test-osterone, Dianabol ve Anadrol 50'de olduğu gibi sporcu da kesinlikle kabarık görünmüyor. 10, 20 veya 40 mg / gün alarak Oral-Turanabol'un maksimum kan konsantrasyonu 1.5 -3.5 veya 4.5 Kez endojen testosteron konsantrasyonu (ayrıca bakınız Dianabol). Bu, bu bileşiğin etkililiğinin dozaja bağlı olduğunu açıkça göstermektedir.
0.4 x pound (vücut ağırlığı) x gün = alım aralığı boyunca mg / tablet alması gereken tablet sayısı
200 libre ağırlığındaki bir sporcu, 5 mg'lık (4 mg / gün) 4 tablet alabilir. Deneyimlerimize göre vücut geliştiricileri 8-10 tablet 5 mg, yani 40-50 mg / gün alırlar. Birçoğu bu dozajla iyi sonuçlar bildirir: biri sağlam bir kas kitlesi oluşturur, güç kazancı görülmeye değer, su tutma oranı çok düşük ve östrojen kaynaklı yan etkiler nadirdir. OT iyi bir gerekçe olmakla birlikte, bu özellikleri takdir eden iktidarcı ve halterciler arasında da popülerdir.
OT, karakteristiklerinden dolayı hem erkek hem de kadınlar için uygun bir steroiddir. Erkek vücut geliştiricileri için genellikle çok etkili bir deste 50 mg OT / gün, 228 mg Parabolan / hafta ve 150 mg Winstrol Deposu / haftadan oluşur. Diyet ve / veya yağ yakıcı maddeler (örneğin Clenbuterol, Ephedrine, Salbutamol, Cytomel, Triacana) kullanarak vücut yağ içeriğini düşük bir seviyeye getirenler, yukarıdaki steroid kombinasyonunun sert, keskin tanımlanmış Ama yine de yoğun ve dolu kaslar. Genişletilmiş göğüsler, östrojen artışı ve sulu, kabarık görünüşlü kas sistemi yok. ABD karaborsasında steroidler için OT mevcutsa, vücut geliştiricileri, güç aktarma organları ve halterciler bu Doğu Alman anabolik için delirirdi.
OT hızlı bir şekilde vücut tarafından parçalanır ve metabolitler nispeten hızlı bir şekilde idrarla atılır, çünkü büyük bir beğeni toplayabilir. Bir sınamadan önce "temiz" olmak için kaç gün alınabileceğine ilişkin sıkça sorulan soruya özellikle veya genel olarak cevap vermek zordur. Güvenilir bir kaynaktan biliyoruz ki, sadece OT'ı steroid olarak alan ve günde 10-15 tabletlik doz alan atletler, doping testinden tam beş gün önce testi bırakmış ve negatif test ettiler. Bu endikasyonlar, pozitif idrar tahlillerinde bile Oral-Turanabol veya klordehidrometil-testosteron isimlerini nadiren belirttiğinden desteklenmektedir.
OT'nın potansiyel yan etkileri genellikle dozaj düzeyine bağlıdır ve cinsiyete özgüdür. Kadınlarda, predispozisyonlarına bağlı olarak, günde 20 mg'dan fazla doz yaşları uzun süre alındıklarında olağan virilizasyon semptomları oluşur ve artar. Erkeklerde zaten tartışılan azaltılmış testosteron üretimi nadiren önlenebilir. Jinekomasti, OT ile nadiren görülür. Su ve elektrolit hane halkının yanıtı aşırı derecede özensiz sporcular olmadığından su tutma ve yüksek tansiyon nadiren bildirilir. Akne, gastrointestinal ağrı ve kontrolsüz agresif davranış da OT ile kural dışında bir istisnadır. Çoğu durumda her iki cinsiyette de libido artışı bildirilmektedir. Klordhidrometil-testesteron maddesi 7-alfa alkile edildiği için, imalatçı, yüksek dozajlardan olumsuz etkilenebileceğinden karaciğer fonksiyonlarının düzenli olarak kontrol edilmesini ve muhtemel karaciğer hasarının riski dışlanamayacağını önermektedir. Bu nedenle OT, uzun aralıklarla kesintisiz olarak alınabilen bir steroiddir. Altı haftadan fazla süren ve 10 mg / gün dozunda verilen erkek sporcuların araştırmaları, sağlığa zarar verme etkileri olduğuna dair herhangi bir endikasyon göstermedi.