Xiaomi’nin kısa bir süre önce duyurduğu Redmi K20 serisinden Redmi K20, Avrupa ülkelerinde Mi 9T adıyla satışa sunulmuştu. Şimdi Redmi K20 Pro modelinin de Avrupa bölgesinde Mi 9T Pro adıyla satışa çıkacağı ortaya çıktı. Xiaomi Mi 9T ne zaman tanıtılacak?
Redmi K20 Pro’nun Avrupa’da satışa çıkacağı modeli ismi olacak Mi 9T, Xiaomi’nin yaptığı açıklamalara göre 20 Ağustos’ta gerçekleştirilecek etkinlik ile beraber duyurulacak. 20 Ağustos’tan itibaren kısa bir süre içerisinde Avrupa ülkelerinde satışa sunulması da beklentiler arasında yer alıyor.

xiaomi mi 9t pro
Xiaomi Mi 9T’nin özelliklerine baktığımızda Redmi K20 Pro’dan farklı olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Gerek tasarım, gerek donanım bakımından K20 Pro modeli ile aynı olacak olan telefon, gücünü Snapdragon 855 işlemcisinden alacak. Bu işlemciye 6 GB RAM eşlik edecek. Ayrıca cihazın 64 ve 128 GB olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor.

Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Xiaomi Mi 9T ülkemizde resmi olarak satılıyor olsa da Mi 9T, resmi olarak satılmayabilir. Ürünün fiyatları ise 429 euro’dan başlayacak.