• yesemek açık hava müzesi

  Yesemek Açık Hava Müzesi
  Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra müzeleriyle de eğlenceli ve bir o kadar bilgilendirici gezi noktaları sunanGaziantep, ülkemizin en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir.

  Gaziantep’e bir gezi planlıyorsanız; Yesemek Açık Hava Müzesi’ni mutlaka gezmelisiniz. İslahiye ilçesinde bulunan müze, Gaziantep il merkezine 113 kilometre, ilçe merkezine ise 23 kilometre uzaklıktadır. Yesemek Taş Ocağı ve Heykel Müzesi olarak da bilinen bölge, 1890 yılında Zincirli’de kazı yapan Felix Von Luschan tarafından keşfedilmiştir. 1989-1991 yılları arasında yapılan kazılar sonucunda ise toprak altındaki birçok heykel gün yüzüne çıkarılmıştır. Heykeller çıkarıldıktan sonra Gaziantep Müze Müdürlüğü tarafından çevre düzenlemesi yapılarak açık hava müzesi olarak hizmete açılmıştır.

  Gaziantep’teki gezinize Yesemek Açık Hava Müzesi’ni mutlaka dahil etmelisiniz. Heykeller arasında yapacağınız yolculuk oldukça keyifli geçecek. Şehirdeki; Bakırcılar Çarşısı’nı, Zeugma Mozaik Müzesi’ni, Mitras Tapınağı’nı ve Dülük Antik Kenti’ni ziyaret yerlerinize dahil edebilirsiniz.
  (bkz)
  gbkz
  ybkz
  spoiler
  görsel
  video
  link
  0 / 2500
  entry girebilmek için kayıt ya da giriş yapınız.
  Betasözlük
  Aramıza hoşgeldiniz! Eğer üye değilseniz aşağıdan üye olabilir, ya da giriş yapabilirsiniz!
  betasozluk betasozlukcom betasozlukcom