görsel
. Oppo Reno 10x Zoom incelemesi
Oppo Reno 10x Zoom'un kamerasını seveceksiniz, ancak yazılım iffy Oppo Reno 10x Zoom, kullanmak isteyeceğiniz bir kameraya ve kullanmayacağınız bir yazılıma sahip.”
Harika, çok yönlü kamera
Güçlü performans
Uzun pil ömrü
Rekabetçi fiyat
Kötü yazılım deneyimi
Su direnci yok
Ağır ve hacimliOppo , şimdiye kadar yapılmış en çarpıcı amiral gemisi telefonlarından biri olan Find X'in tasarımıyla kendini aştı ve Reno 10x Zoom oldukça göz kamaştırıcı olmasa da, özellikle göze çarpan bir fiyata hala göz alıcı bir akıllı telefon rekabetin çoğu.

Ancak güzellik genellikle sadece cilt derinliğindedir ve Reno 10x'teki yazılım deneyimi herhangi bir fiyata kabul edilemez. Hayal kırıklıkları arttıkça, Reno sahiplik deneyimi bir gerileme yaşamaya başlar, ancak kamera şeyleri dengelemeye yardımcı olur. İşte bu yüzden Oppo'nun en yeni oyunu biraz kumar.

Tıknaz tasarım
Bu bir telefonun büyük, kalın, yığın. Arkada, marka adını göstermek ve kamera merceklerini vurgulamak için sadece merkezden aşağı parlak bir şeritle kırılan çok serin bir buzlu görünüme sahip 9.4 mm kalınlığında, 210 gram bir Gorilla Glass ve alüminyum levha. İnceleme modelimiz alışılmadık bir yeşil renktedir, ancak daha basit bir siyah model de mevcuttur. Lensler, Huawei P30 Pro , iPhone XS Max ve OnePlus 7 Pro'nun aksine Reno 10x Zoom'un tüm ana rakipleri gibi vücuda aynı hizada görsel
Buzlu camın sıcak, yumuşak bir dokunuşu vardır ve çok dokunsaldır; ve ana gövde kayganken, parlak orta çizgi biraz tutuş ekler. Telefona uyacak şekilde tasarlanmış yüksek kaliteli bir kutu kutuya dahildir, ancak biraz can sıkıcıdır. Reno 10x Zoom, telefonun üst kısmının çoğunu kaplayan ve kasanın orada açılmasını gerektiren özel bir açılır kameraya sahip. Alt kısmı kapalı ve çoğu durumda şarj cihazı erişimi için altta açık olduğu için sonsuza kadar telefonu yanlış şekilde tutuyordum.Açılır kamera ne kadar özel? Sanki okyanustan tırpan gibi Reno'dan yükselen bir köpekbalığı yüzgeci gibi. O kadar benzersiz görünüyor ki herkese göstermek isteyeceksiniz. Arkada ana kameranın flaş ünitesi olduğu için ön kamera selfie kamerasına sahip olduğu için de akıllı. Kamera yüz kilidini açmak için kullanılabilir, ancak OnePlus 7 Pro veya Asus Zenfone 6 kadar iyi değildir , çünkü akıllıca açılmaz ve kapanmaz.

Reno 10x Zoom üzerindeki Color OS 6, yarı bitmiş ve sinir bozucu hissediyor.

Genellikle yanlışlıkla cebimde etkinleştirdim ya da telefonu kaldırmaya, kamera uygulamasından çıkmaya veya kilit açma işlemini iptal etmeye zorladığım gibi. Bu, köpekbalığı yüzgeci bölümünün çalınması veya kırılmasıyla ilgili endişeleri ortaya çıkarır, ancak kamera uygulamasını açtığınızda bir düşme durumunda otomatik olarak vücutta kaybolur. Bu, kilit ekranından da gerçekleşmemesi çok yazık. Açılır kamera ne kadar özel? Sanki okyanustan tırpan gibi Reno'dan yükselen bir köpekbalığı yüzgeci gibi. O kadar benzersiz görünüyor ki herkese göstermek isteyeceksiniz. Arkada ana kameranın flaş ünitesi olduğu için ön kamera selfie kamerasına sahip olduğu için de akıllı. Kamera yüz kilidini açmak için kullanılabilir, ancak OnePlus 7 Pro veya Asus Zenfone 6 kadar iyi değildir , çünkü akıllıca açılmaz ve kapanmaz.

Reno 10x Zoom üzerindeki Color OS 6, yarı bitmiş ve sinir bozucu hissediyor.

Genellikle yanlışlıkla cebimde etkinleştirdim ya da telefonu kaldırmaya, kamera uygulamasından çıkmaya veya kilit açma işlemini iptal etmeye zorladığım gibi. Bu, köpekbalığı yüzgeci bölümünün çalınması veya kırılmasıyla ilgili endişeleri ortaya çıkarır, ancak kamera uygulamasını açtığınızda bir düşme durumunda otomatik olarak vücutta kaybolur. Bu, kilit ekranından da gerçekleşmemesi çok yazık.Genel Reno 10x Zoom paketi pahalı hissediyor, harika görünüyor ve tasarım iyi düşünülmüş. Örneğin, telefonu yüzü yukarı gelecek şekilde koyarsanız arka paneldeki garip küçük nubbin kamera lenslerinin çizilmesini önler. Bununla birlikte, büyük ağırlık uzun süre tutmayı yorucu hale getirir ve cebinizde her zaman fark edilir.

Yazılım ve ekran
Reno 10x Zoom'un ağırlığı sizi dışarıda bırakırsa, bazen telefonu indirmek için mübarek bir rahatlama olur, çünkü yazılım ve kullanıcı deneyimi tahriş olabilir. Öncelikle iyi şeyler - Haziran 2019 Android Güvenlik Düzeltme Eki yüklü olan Android 9.0 Pie ve asla yavaş veya durgun değil. Kötü için, Oppo'nun Color OS 6'sı üstte, bir Marvel filminin son kredilerinden daha fazla bloatware ve telefonu tamamen kullanmayı bırakmak istememe neden olan hatalar var.

Color OS sürüm 6, sürüm 5'ten daha iyidir, ancak Samsung'un kullanıcı arayüzünden, stok Android'den ve hatta Huawei'nin EMUI'sinden uzak bir dünyadır. Ne kadar sinir bozucu? Örnek: Uygulamalar birden çok ana ekrana yayılmıştır, ancak görünümü ve kullanılabilirliği büyük ölçüde artıran bir Uygulama Çekmecesi ayarı vardır. Seçildiğinde, Color OS
Bazıları uygulama değil, çevrimiçi portallara sıcak bağlantılı klasörler ve çok çeşitli kopyalar ve şüpheli "hizmetler" olan önceden yüklenmiş uygulama kitleleri vardır. Oppo, görünen birçok reklam üreten kendi uygulama mağazasını içerir. çoğunlukla bildirimler olarak. Ayrıca, bir süre Wi-Fi menzilinin dışında kaldıktan sonra hareketsiz kalma sürelerinin (örneğin bir gecede) veya yeniden bağlanma işleminin Wi-Fi'nin askıda kalmasına neden olduğu bağlantı sorunları yaşadım, bu da sadece yeniden başlatma tedavileri. Bu, bazı çirkin tasarım seçenekleriyle birlikte - örneğin bildirim gölgesindeki ayarlar için gülünç büyük düğmeler - ana ekranın solunda büyük ölçüde işe yaramaz Akıllı Asistan ve asla görünmeyen beceriksiz “tüm uygulamaları kapat” sistemi tüm uygulamaları kapatın, Reno 10x Zoom'daki Color OS 6'yı yarı bitmiş ve sinir bozucu hissettirir
OLED ekran
Yazılıma 2.340 x 1.080 piksel çözünürlüğe sahip büyük bir 6.6 inç OLED ekranda bakıyorsunuz. Çözünürlük, diğer bazı amiral gemisi Android telefonlardan daha düşük olsa da, farkın pek çoğunu fark etmeyeceksiniz - net, renkli ve keskin.

Ancak, parlaklık maksimum düzeye getirilmedikçe ekran güçlü güneş ışığında iyi değildir ve otomatik parlaklık biraz kararır ve ayarlanması çok uzun sürer. Göründüğünde, rahatça görmek asla yeterli değildir. Yine de çentiksiz görünümü seviyorum, bu da oyun oynamayı ve film izlemeyi çok daha sürükleyici hale getiriyor.

Zoom kamera
Reno'nun sakar adı, kameranın özel özelliğini ifade eder - 10x zoom, Oppo'nun Huawei P30 Pro için nişan aldığı anlamına gelir . Oppo, dijital zoom özelliğini P30 Pro'nun 50x'iyle karşılaştırıldığında 60x'e ulaştığı için Huawei'den daha da ileri taşıyor. Yine de, tüm pikseller ve detaylar olmadığı için 60x'i çok sık kullanmak istemezsiniz.
Vizördeki bir düğme 2x, 6x ve 10x zoom seviyelerinde geçiş yapar. Optik zoom 5x, diğer her şey hibritken, neden 5x'e hızlı erişim yok? 6x ayarı bazı hibrit özellikler ekler ve bu yakınlaştırma düzeyinde çekimleri daha az “titrek” yapıyor gibi görünüyordu. Kalitede belirgin bir fark yoktur.
Geniş açılı kamerayı etkinleştirmek için ayrı bir düğme vardır ya da tüm yakınlaştırma düzeylerinde gezinmek için bu düğmeyi kullanabilirsiniz. Aralarında geçiş hızlıdır ve siz zum seviyeleri arasında hareket ederken hoş bir geçiş eşlik eder. 6x kalitesi iyi. Doğru ışıkta, fotoğraflar mükemmel ve renk dolu görünüyor, ancak özellikle aydınlatma zor olduğunda 10x'de renk üretimi sessizleştiriliyor. 2x seviyesi, güzel kontrast ve resimleri pop yapmak için sadece doğru miktarda doygunluk ile harika.
Kullandığınız lens veya yakınlaştırma düzeyinden bağımsız olarak her fotoğrafın hoş bir tutarlılığı vardır. Bu, hangi lensin en iyi çekimi yapacağını düşünmeden istediğiniz fotoğrafları çekmeyi kolaylaştırır. 13 megapiksel f / 3.0 telefoto lens, iki megapiksel f / 1.7 ana lens ve her ikisi de elektronik sabitleme özelliğine sahip optik görüntü sabitleme özelliğine sahip 8 megapiksel f / 2.2 ultra geniş lens olmak üzere iki lensle birleştirildi. video modu. Toplam odak uzaklığı 16mm ila 160mm, Huawei P30 Pro ile aynı . Selfie kamerada 16 megapiksel var.

Bir fotoğraf için fikir edinin ve Reno 10x Zoom'un onu çekmek için bir merceğe sahip olma ihtimali çok yüksektir.

Geniş açılı kamera, düşük megapiksel sayısı nedeniyle incinir ve özellikle doğrudan Huawei P30 Pro'nun 20 megapiksel geniş açılı kamerasıyla karşılaştırıldığında kalite düşer. Reno 10x Zoom varsayılan olarak 12 megapikseldir ve daha fazla ışık toplamak için piksel binning kullanır, ancak kamera uygulamasının ayarları altında 48 megapiksel modu seçilebilir. Telefonun ekranında ikisi arasında herhangi bir fark göremedim, ancak büyük ölçekli sürümleri yazdırmaya eğilimliyseniz 48 megapiksel çekim daha iyi olacaktır.
Gece modu da iyi, bol ışık alıyor. Ancak P30 Pro gibi, kamera Gece modu olmadan düşük ışıkta güçlüdür. Gece etkinleştirildiğinde, bazı gece modlarında gördüğümüz aşırı parlak görüntülere sapmadan görüntüler hala atmosferiktir. Son olarak, selfie'ler olmasını istediğiniz kadar müdahaleci olan son derece ayarlanabilir bir güzellik modu ile iyidir. Böyle bir kontrole sahip olmak harika, çünkü birçok insan garip aydınlatma ile başa çıkmak için sadece biraz yumuşatma istiyor. Reno 10x Zoom, yetenekli bir portre modu ve bazı görsel açıdan hoş filtreler sunar.

Reno'nun kamerasının çok yönlülüğünü ve bu tür lens kurulumunu seviyorum. Bir fotoğraf için fikir edinin ve günün saatine bakılmaksızın Reno 10x Zoom'un lens çekme şansı çok yüksek.

Performans ve pil
Oppo Reno 10x Zoom'un içinde Snapdragon 855 işlemci, 8GB RAM var ve 256GB depolama alanı var. SIM tepsisinde bir MicroSD kart veya ikinci bir SIM için yer vardır; ama ikisi de aynı anda değil. Karşılaştırma sonuçları:
AnTuTu 3DBench: 356.738
Geekbench 4 CPU: 3.046 tek çekirdekli; 10.783 çok çekirdekli
3DMark Sling Shot Aşırı: 4.944 (Vulkan)
AnTuTu puanı, Huawei P30 Pro ile birlikte Galaxy S10 ve iPhone XS'in önünde , ancak OnePlus 7 Pro ve Xiaomi Mi 9'un arkasında . 3DMark puanı da mükemmel, Red Magic 3 oyununun dışındaki her şeyi yeniyor ancak Geekbench skorları Galaxy S10 ve OnePlus 7 Pro'ya benziyor.
Yazılımın can sıkıcı olmasına rağmen, herhangi bir performans sorunu göstermemiştir ve hızlı, pürüzsüz ve çoğunlukla tek bağlantı sorunlarının dışında kararlıdır. Denediğim tüm uygulamalar sorunsuz çalıştı ve donanım, grafik açısından en yoğun oyunların bile kolayca çalışmasını sağlıyor. İçinde büyük bir 4.065mAh pil var ve ılımlı kullanımla birkaç iş günü sürmelidir. Ancak ağır kullanımla - oyunlar, video izleme ve gün boyunca normal kullanım - yatmadan önce% 20'ye kadar düşecek. İyi haber şu ki, gün bitmeden kesinlikle pes etmeyecek. Yüksek kapasiteli pil, Reno'yu güvenilir ve yaşamayı kolaylaştırır.
Kutuda, bazı Find X modellerinde bulunan Super VOOC sistemi kadar hızlı şarj edilmeyen bir Oppo 20w VOOC şarj cihazı var. Burada, telefon yaklaşık 90 dakika içinde tam olarak şarj olur. Kablosuz şarj yoktur.

Bir YouTube video testinden geçirerek, pil bitene kadar Wi-Fi üzerinden tam parlaklıkta 1080p video oynatılan Oppo Reno, 13 saat 55 dakika saygın bir şekilde başardı. Bu, 14 saatten biraz fazla süren Galaxy S10 Plus'a benziyor.