Rüyada Mercimek Köftesi Görmek
Rüyada mercimek köftesi görmek, bereketli bir yılın müjdesini verirken çok sayıda çocuk sahibi olmaya veya kalabalık bir aileye sahip olarak tatlı telaş içinde günler geçirmeye yorumlanır. Ev içindeki neşeye ve huzura işaret eden rüya özellikle aile büyüklerinden birinin hastalıkla alakalı sorunlarına çare bulunacağı için herkesin mutlu olacağını ve gelecek iyi haberler sayesinde herkesin ağız tadının yerine geleceğini bildirir. Maddi olanakların artmasına veya alınan maaşa zam gelmesine, parasal kaynakların artması ile yükselen alım gücünün tüm haneyi olumlu etkileyeceğine tabir olunur. Mercimek köftesi bazı rüya tabirlerine göre hayırlı, yüksek mertebelere gelecek bir kız evlada yorumlanırken özellikle yeni evli çiftler için bekledikleri bebek haberinin geleceğini de müjdeler.

Rüyada Mercimek Köftesi Yapmak
Kendi emekleri ile ev sahibi olan, işini kuran veya büyüten kişilerin elde edecekleri maddi olanakların her geçen gün daha da artacağını, kibirlenmeden, alçak gönüllü şekilde başkalarına da el uzatarak ve yardımda bulunarak hayatlarını idame ettireceklerini tabir eder. Kalabalık bir misafire mercimek köftesi yaptığını görmek bir bebek haberi almaya veya hayırlı bir iş için aracılık etmeye yorumlanırken yetişkin evladı olanlar için düğün, dernek manasına da gelir.

Rüyada Mercimek Köftesi Yemek
Bekar kişiler mercimek köftesi yerlerse evlenirler. Evli kişiler için evlat sahibi olmak veya planlanmamış bir hamilelik haberi ile mutlu olmak anlamınadır. Yaşlı kimseler için gelecek torun haberine veya evlatlarının alacakları bir gayrimenkulden haberdar olarak sevinmeye yorulur. Başkasının evinde mercimek köftesi yemek o kimsenin mutluluğuna ortak olmak ya da sevilen birinin düğününe, nişan törenine katılmak anlamındadır.

Rüyada Mercimek Köftesi Görmenin Psikolojik Yorumu
Kalabalık ortamları seven ve yalnızlıktan hoşlanmadığı için sık sık sevdiği kişilerle bir araya gelen, sosyal bir kişiliğin sembolü olduğu gibi, rüya sahibinin birden fazla çocuk sahibi olmak istediğini veya böyle bir yuva kurmak niyetinde olduğunu ifade eder.