görsel


ÜCRETSİZ Instagram Doğrulanmış Rozeti nasıl alınır

Instagram Doğrulanmış Rozet
Instagram, günümüzde o kadar popüler ki, onsuz ne yaptığımızı hatırlamak zor. Telefonu almak zorundaydık ve aslında ne yaptıklarını öğrenmek için arkadaşlarımızı ve ailemizi aradık - tuhaf değil mi? Instagram'ın insanlarla bağlantı kurmak ve içerik paylaşmak için harika bir platform olduğunu söylemeye gerek yok. Kelimenin tam anlamıyla herkes Instagram kullanıyor gibi görünüyor. Durum böyle olmasa da, sitede 1 milyardan fazla aktif kullanıcı var; güneş altında her şeyi sevme, takip etme ve paylaşma.

Instagram ile ilgili en iyi şeylerden biri, herkesin ücretsiz bir hesap oluşturabilmesidir. Ünlüler, büyükanne ve büyükbabalar, işletmeler, öğretmenler - adını siz koyun ve muhtemelen bir Instagram hesabı var. Daha da iyisi, kullanıcılar sadece bir hesapla sınırlı değil, iki, üç veya beş olabilir! Aslında, tek bir cihazda en fazla beş hesabınız olabilir . Ancak, bir akıllı telefon ve bir tablet varsa, 10 hesabı kolayca yönetebilirsiniz.

Bu tür erişilebilirlik, Instagram'ı bu kadar harika yapan şeyin bir parçası olsa da, kimlik avı, spam ve sahte hesaplara da yer bırakıyor. Hatta ünlüler gibi insanlar olduğunu iddia eden, ancak o kişiyle hiçbir ilişkisi olmayan hesaplar bile var; son derece sadık bir fan olsa da. Bu zararsız görünebilir, ancak sahte hesaplar imajlarını ve markalarını kontrol altında tutmaya çalışan işletmeler ve ünlüler için zararlı olabilir.

Neyse ki, Instagram bu sorunu fark etti ve doğrulama sürecini başlattı. Kullanıcılar onaylandıktan sonra, kullanıcı adının yanında küçük bir mavi onay işareti rozeti görünür. Bu rozet, herkesin hesabın yasal olduğunu ve kişi veya işletme söyledikleri kişi olduğunu bilmelerini sağlar. “Daha da önemlisi, bu bir durum sembolü. Mavi amblem, insanların influencer pazarlama işinde meşruiyet kazanmalarına yardımcı olabilir ve Instagram topluluğunda bir miktar güvenilirlik kazandırır ”diyor Mashable yazar Kerry Flynn . “Instagram'ın kadife ipi.”

Doğrulama süreci sosyal medya için yeni değil. Twitter ve Facebook gibi platformlar, kullanıcılarına gerçekte kimlerin görüntülediğini bilmelerine yardımcı olmak için zaten doğrulama işlemleri uygulamıştır. Facebook, “ siyasi veya ulusal öneme sahip” kabul edilen yayınları tanıtmak istiyorlarsa belirli hesapların doğrulanmasını gerektirir .

Facebook'un önlemleri değişen politik etkilere yanıt verirken, Instagram doğrulama işlemini site güvenliğini artırmak için üç bölümlü önleminin bir parçası olarak uyguladı. Doğrulama işleminin yanı sıra, Instagram, hangi ülkede oluşturuldukları gibi hesaplar hakkında ek bilgi gerektirmenin yanı sıra 2 bölümlü kimlik doğrulamalı oturum açma işlemi gerçekleştirdi.

Instagram'ın kurucu ortağı ve teknoloji sorumlusu Mike Krieger'e göre, “[Bu] araçlar Instagram'ı daha güvenli hale getirmeye ve kötü aktörleri zarar vermeden durdurmaya yardımcı olacak.”

Instagram doğrulama rozeti neden istiyorsun
Zaten çok sayıda takipçiniz ve katılımınız varsa, neden Instagram doğrulanmış bir rozet almanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Belki de yeni bir iş yapıyorsunuz ve endişelenecek başka şeyler de var, ya da işlemin ne anlama geldiğini görmüyorsanız, isminizin yanındaki küçük mavi onay işareti. İster inanın ister inanmayın, Instagram için doğrulama rozeti aramak için birçok harika neden var.

Instagram onaylı bir rozet aldığınızda işletmenizi ve profilinizin nasıl daha gerçekçi görüneceğini zaten tartıştık. Bu otantiklikten başka pek çok fayda sağlar. Kullanıcılar bu küçük mavi rozeti gördüklerinde, markanızın popüler olduğunu hemen varsayarlar. Neden? Çünkü bu onay işaretlerinin genellikle sadece aşağıdaki büyük hesaplara verildiğini biliyorlar. Instagram doğrulama rozeti ayrıca insanlara Instagram'ın hesabınızın yüksek profilini gördüğünü bildirir. Giderek daha fazla kişi işletmeler hakkında bilgi edinmek için Instagram gibi sitelere güveniyor ve bu onay işareti kitlenize güvenmenin başka bir yoludur.

Instagram doğrulama rozetini nasıl alacağınıza ilişkin ipuçları
Özel hesapların bir doğrulama rozeti için başvuramayacağını unutmayın. Herkesin izleyebilmesi için profilin herkese açık ve görünür olmalıdır. Hesapta en az bir gönderi, eksiksiz bir biyografi ve profil resmi bulunmalıdır. Gerçek bir kişiye veya işletmeye veya başka bir kuruluşa kayıtlı olmalı ve dolandırıcılara, gayri meşru işlere ve nüfuz sahibi kişilere kırmızı bayrak olan her türlü “beni ekle” mesajlarından arınmış olmalıdır. Eğer dik bir iş iseniz ve ürünleriniz arzu edilirse, insanları ekler için trol etmeye gerek yoktur. Instagram'da doğrulanmak için bazı yararlı ipuçları:

Takipçilerinizi ve profil katılımınızı artırmak için çalışın
Çok sayıda takipçi ve çok sayıda profil katılımıyla, doğrulanma olasılığınız daha yüksektir. Mevcut doğrulama işlemi geniş bir kitleyle iyi bilinen hesapları desteklediğinden,ÜCRETSİZ Instagram Doğrulanmış Rozeti Nasıl Alınır