Acun Ilıcalı Kimdir?
Gerçek Adı Ali Acun Ilıcalı
Doğum Tarihi 29/05/1969
Doğum Yeri Edirne
Medeni Hali Boşanmış
Meslek Sunucu
Burç İkizler
Kilosu 79
Boyu 1.82
En ünlü televizyon yapımcılarından biri olan Acun Ilıcalı aslen Erzurum Ilıca’lıdır. 29 Mayıs 1969 yılında Edirne’de doğmuştur. Acun Ilıcalı hayatı ilk ve orta öğrenimini tamamladığı Edirne dışında devam etmiştir.

İstanbul Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünü 7 yılda tamamlayan Ilıcalı 19 yaşında iken Seda Ilıcalı ile evlenmiş, bu evliliğinden Banu adında bir kızı olmuştur. Hayatını farklı bir hale getiren anne ve babasını kaybettiği kazadan sonra uzun süre normale dönememiştir.

Geçirdiği sıkıntılı dönemde eşinden boşanmaya karar vermiştir. 1995 yılında kot satış dükkanı açarak ticarete başlayan Ilıcalı başarılı olamamış ve dükkanını kapatmıştır. Bir arkadaşı tarafından İlker Yasin ile tanıştırılan Acun Ilıcalı Beşiktaş muhabirliğine başladı.

Ardından Şansal Büyüka’nın ekibine katılmış Show TV de çalışmaya başlamıştır. 2002 yılında Acun Firarda programı ile kendisi program yapmaya başlamıştır. Bu dönemin ardından artık bir televizyon yapımcısı halkın severek izlediği programları hazırlayan kişi haline gelmiştir.

İlk olarak Var mısın? Yok musun? İle başlayarak FearFactör, kızlar erkekler Survivor, Türkiye Yunanistan yarışması, Survivor Aslanlar Kanaryalar programlarının yapımcısı ve sunucusudur.

36 yaşında iken vergi rekortmeni olmuş, sosyal sorumluluk projeleri ile adını duyurmuştur. Bu projelerde özellikle çocuklara okul yaptırmak için tek programda 3 milyon 725 bin 563 Türk Lirası toplanmıştır.

2003 yılında Zeynep Ilıcalı ile evlenmiş ve bu evliliğinden Zeynep ve Leyla adında iki kızı dünyaya gelmiştir. 2005 yılında kendi prodüksiyon şirketi olan Acun Medya ‘yı kurmuştur.

Acun Medya şirketi ile birçok televizyon kanala izleyici sayısı son derece yüksek olan programlar hazırlamıştır.Türk televizyon dünyasında muhabir olarak başlayan Ilıcalı 2013 yılında TV 8 ‘i satın almıştır.

Acun Ilıcalı Çocukları
İçindekiler [Gizle]

1 Acun Ilıcalı Çocukları
2 Rol Aldığı Filmler
Acun Ilıcalı kızı Banu, 10 aylık iken babaannesi ve dedesi ile trafik kazası geçirmiş ve kazadan mucize bir şekilde hayatta kalmıştır ve 2016 yılında evlenmiştir. İkinci evliliğinden Leyla ve Zeynep adında kızı bulunan Ilıcalı’nın 1 yıl evli kaldığı Şeyma Subaşı’ndan da bir kızı bulunmaktadır.

Yeni Haber Setenay Cankat Kimdir?
Rol Aldığı Filmler
Televizyon dünyasının önemli bir ismi olduğundan Acun Ilıcalı biyografi dediğimizde rol aldığı filmlerden bahsedilmelidir.Bunların başlıcaları Sinyora Enrica ile İtalyan Olm… (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi) , Adab-ı Muaşeret (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi), Mumya Firarda (Sinema Filmi)’dir.