görsel


İzmir'de iş insanı Ahmet Kurtuluş'u elektronik kelepçeyle ev hapsinde tutulduğu dairesinde tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Yener Toğa'nın da aralarında bulunduğu 10 sanığın yargılanmasına başlandı. Duruşmada ifade veren Toğa, "Kapıyı çaldım, kendisi açtı. Adres beyanı için geldiğimi söyleyip kimliğini getirmesini istedim. O kimliği getirmeye gittiğinde silahı çıkarıp arkama sakladım. Gelince de ona doğrulttum ve tetiğe bastım. Ancak silah ateşlemedi. Emniyeti açıp tekrar denedim bu sefer de tutukluk yaptı. O sırada Kurtuluş kaçmaya çalışırken şarjörü doldur boşalt yaptıktan sonra tekrar tetiğe bastım ve ateş aldı" dedi
(Bu olayda Ahmet Kurtuluş'un 5 yaşındaki oğlu da vardır.)

Sakarya'nın tanınmış ve önde gelen ailelerinden Kurtuluş ailesinden işadamı Orhan Kurtuluş'un oğlu olan Ahmet Kurtuluş 1977 Sakarya'da doğdu.
Sakarya'nın tanınmış ve önde gelen ailelerinden Kurtuluş ailesinden işadamı Orhan Kurtuluş'un oğlu olan Ahmet Kurtuluş 1977 Sakarya'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adapazarı'nda tamamlayan Ahmet Kurtuluş, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdi.

Kurtuluş Şirketler Grubu'nda genç yaşta iş dünyasına atılan Ahmet Kurtuluş, inşaat, mıcır ve taş eleme tesislerinde üst düzey görevlerde bulundu.


2003'TE SİYASETE ATILDI

Kurtuluş ailesinin büyüğü Hacı Ahmet Kurtuluş'un torunu olan 42 yaşındaki Ahmet Kurtuluş, 17 Ağustos 1999 Marmara depremi sonrasında abisi Şaban Kurtuluş ile birlikte iş hayatına İzmir'de devam etmeye başladı. İzmir''in iş dünyasında adından söz ettiren Kurtuluş, 2003 yılında AK Parti üyeliğiyle siyasete atıldı. Sırasıyla Narlıdere İlçe Başkan Yardımcılığı, Güzelbahçe İlçe Başkan Yardımcılığı, İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.


ÖNEMLİ GÖREVLER

AK Parti İzmir İl Başkanlığı Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan kurtuluş, 2015 yılı genel seçimlerinde AK Parti İzmir Milletvekili Aday Adayı oldu. İzmir Sivil Toplum kuruluşlarının yanı sıra MÜSİAD İzmir,, İzmir Ticaret Odası Üyeliği yapan Ahmet Kurtuluş, evli ve iki çocuk babasıydı.