görsel
Ali Sunal kimdir nereli kaç yaşında?
Usta isim Ali Sunal, 22 Eylül 1977 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Annesi Gül Sunal, babası ise Türk sinemasının efsane ismi Kemal Sunal'dır. Malatyalı olan Ali Sunal'ın kız kardeşi Ezo Sunal da kendisi gibi oyuncudur. İstanbul Yeditepe Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Ali Sunal, Sadri Alışık Kültür Merkezi Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul gibi topluluklarda eğitim aldı ve çalıştı. Birçok tiyatro, dizi ve filmde rol alan Ali Sunal, 22 Temmuz 2011 tarihinde Gökçe Bahadır ile dünyaevine girdi ancak 2012 yılında çift boşandı.

Beyazperde'de ilk deneyimini 1995 yılında vizyona giren Aşk Üzerine Söylenmemiş Herşey filmiyle yaşayan Ali Sunal, 1999 yılında babası Kemal Sunal'ın uçakta kalp kriz geçirerek aramızdan ayrılmadan önceki son filmi olan Propaganda'da rol aldı. Rol aldığı en önemli filmlerden 2014 yılında yayınlanan Yusuf Yusuf'daki Engin karakteri çok beğenildi. 2016 yılında vizyona giren Dedemin Fişi isimli komedi filminde yer aldı.

Televizyon ekranlarında da oldukça aktif olan Ali Sunal, ilk dizi deneyimini Şaban ile Şirin'de yaşadı. 2000 yılında Fosforlu Cevriye dizisinde bir sivil polisi canlandırdı. Gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biri olan En Son Babalar Duyar'da Mustafa karakterine hayat verdi. 2010 yılında Yaprak Dökümü dizisinde de rol aldı.

Televizyon ekranlarındaki en büyük işlerinden biri BKM'nin yapımcılığını üstlendiği Güldür Güldür Show oldu. Güldür Güldür Show’un Kareografi Yönetmenliğinİ yürüten Ali Sunal, izleyenlere eğlenceli anlar yaşatmayı başardı.