ANIL ALTAN KİMDİR?
Anıl Altan 29 Mayıs 1990 tarihinde dünyaya geldi. 1.86 boyunda olan ve 74 kilo ağırlığında olan Altan, modelliğe çok genç yaşlardan itibaren başladı. Tahsilini Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünde tamamladı. Modellikte oldukça başarılı olan Anıl Altan, daha sonra dizi sektörüne atıldı.

Anıl Altan Kimdir?

ANIL ALTAN’IN MESLEK HAYATI
Ünlü model 2012 yılında oyunculuk yapmaya başladı. Arka Sıradakiler adlı televizyon dizisi ile dizi sektörüne adım attı. Daha sonra 2014 yılında Boynu Bükükler adlı dizide rol aldı. Oyunculuğu gayet başarılı bulunan Altan, 2014 yılında Selim karakterine can verdiği Kaderimin Yazıldığı Gün adlı dizide rol aldı. Son olarak da Kanal D ekranlarında yayınlanan ve oldukça başarılı bir reytinge sahip olan Güneşin Kızları adlı dizide rol aldı.2011 yılında Burak Aksak’ta oyunculuk eğitimlerine başladı. 2013 senesinde ise Akademi 35.5’a kayıt oldu. Son olarak da 2014 yılında Bahar Kerimoğlu’ndan oyunculuk adına ders aldı.

Başarılı model aynı zamanda reklam oyunculuğu da yaptı. Oynadığı reklamların ilkini 2010 yılında çekti. Şölen Çikolata reklamı ile karşımıza çıktı ve daha sonra yine aynı yıl Mavi Jeans reklamında kendini gösterdi. 2015 yılında da Ülker Çikolata reklamında rol aldı.

ANIL ALTAN’IN ÖZEL HAYATI
Anıl Altan, kendisi gibi bir zamanlar Arka Sıradakiler dizisinde rol alan Pelin Akil ile arkadaşları sayesinde tanıştı. Sonrasında uzun süren bir birliktelikleri oldu. Bu birlikteliklerini 1 Eylül 2016 tarihinde evliliğe taşıdılar.

Şimdilerde ise Pelin Akil Altan ve Anıl Altan ortak bir yapım ile izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.