ARAS BULUT İYNEMLİ KİMDİR?
Aras Bulut İynemli kimdir diye bakacak olursak, 25 Ağustos 1990 İstanbul doğumlu ve oyunculuk kariyeri olan başarılı genç bir oyuncudur. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümünden mezun olan Aras Bulut İynemli abisi tiyatrocu, ablası da ses sanatçısıdır.

Başak burcu olan Aras Bulut İynemli boyu 1.82 cm, kilosu 70 kilodur. Reklam filmlerinde küçük roller alırken dikkat çeken İynemli ilk olarak adını Öyle bir Geçer Zaman Ki dizisi ile duyurmuştur ve halkın ve eleştirmenlerin olumlu beğenileri ile karşılaşmıştır.

Aras Bulut İynemlikimdir, Aras Bulut İynemlinereli, Aras Bulut İynemlikaç yaşında, Aras Bulut İynemliboyu, Aras Bulut İynemlivikipediOYUNCULUK KARİYERİ
2010-2013 yılları arasında devam eden Öyle bir Geçer Zaman Ki dizisinde Mete Akarsu karakterini yardımcı oyuncu olarak başarıyla canlandırmıştır. 2013 yılında Mahmut ile Meryem adlı filmde Mahmut başrolünü İynemli canlandırmıştır. 2013-2014 arasında Muhteşem Yüzyıl’da Şehzade Bayezid Aras Bulut İynemli tarafından canlandırılmıştır.

2013 yılında Tamam Mıyız? İsimli sinema filminde İhsan adlı başrol karakterini canlandıran İynemli, 2015 yılında yayımlanmış olan Maral: En Güzel Hikayem dizisinde yine başrolde yer almıştır. 2016 yılında başlayan ve adından olumlu eleştirilerle çok söz ettirmeye aday olan İçerde dizisinde Mert karakteri ile yine başrolde oynamaya devam etmektedir.

ALDIĞI ÖDÜLLER
Başarılı oyunculuğu ile farklı alanlarda verilen ödüllere de layık görülmüş olan Aras Bulut İynemli ilk olarak Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisindeki yardımcı oyuncu karakteriyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü almıştır. Tamam mıyız filmindeki oyunculuğu ile Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu ödülünü almıştır.
öyle bir geçer zaman ki dizisinde Mete Akarsu'yu canlandırmasıyla tanıdığım başarılı bulduğum oyuncu