ARDA ESEN KİMDİR?
Arda Esen 4 Mayıs 1975 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Arda Esen’in babası asker olduğu için işi nedeniyle başka şehirlerde yaşamış ve eğitim almıştır. Arda Esen üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü üzerine tamamlamıştır.

Hareketli bir gençlik hayatından sonra hangi mesleği yapmak istediğine karar veren Arda Esen oyuncu olmaya karar vermiştir. Birçok ünlü oyuncudan oyunculuk dersleri alan Arda Esen 42 yaşındadır.

Boğa burcu olan Arda Esen’in kilosu 78, boyu ise 1.78 cm’dir. Hem yakışıklılığı hem de başarılarıyla dikkat çeken Arda Esen oldukça deneyimli bir oyuncudur.

Arda Esen Kimdir?ARDA ESEN HAKKINDA BİLİNMEYENLER
Arda Esen ilk oyunculuk hayatına 1992 yılında adım atmıştır. Arda Esen’in ilk tv dizisi projesi 1992 yılında rol aldığı “Mahallenin Muhtarları” adlı dizidir.

“Mahallenin Muhtarları” adlı dizide Doktor Zafer karakterini canlandıran Arda Esen kısa sürede herkesin tanıdığı ve sevdiği bir isim haline gelmiştir.

ARDA ESEN’İN ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLM PROJELERİ NELERDİR?
Deneyimli bir oyuncu olan Arda Esen’in rol aldığı dizi ve filmler arasında; Mahallenin Muhtarları, Böcek, Güneş’e Doğru, Beyaz Savaş, Ayşecik, Zeynep, Hayat Bağları, Papatyam, Kral Yolu, Kalp Hırsızı, Küçük Gelin, Uçurum, 4. Osman, Şölen, Kahramanlar, Ev Hapsi, Tadımız Kaçmasın, Rüyalarda Buluşuruz, Üç Kadın, Çifte Bela, Savunma, Şöhret Tutkusu, Büyümüş De Küçülmüş ve Ruhun Duymaz gibi projeler yer almaktadır.