görsel
Aslıhan Gürbüz kimdir?
16 Şubat 1983 tarihinde Çanakkale’de doğumlu olan Aslıhan Gürbüz küçük yaşta ailesi ile Bursa, İnegöl'e yerleştikten sonra ilk ve ortaöğretimini burada tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü mezunu olan güzel oyuncu okulunun son döneminde trafik kazası geçirerek 5 ay yatalak yaşadı.

Tecrübeli oyuncunun sektöre ilk girişi 2005 yılında kadrosuna dahil olduğu "Büyük Buluşma" dizisi oldu. Oyuncunun çıkış yakaladığı yapım ise Senaryosunu Meral Okay'ın yazdığı 2009 yılında Kanal D ekranlarında izleyenler ile buluşan "Bir Bulut Olsam" dizisi oldu. Güzel ve başarılı oyuncu bu dizinin ardından ilk sinema filmi olan "Kanal-İ-zasyon" adlı yapımda yer aldı.

2010 - 2012 yılları arasında ATV'de yayınlanan "Yahşi Cazibe" dizisinde Cazibe karakterine can veren Aslıhan Gürbüz bu yapım sayesinde Türkiye tarafından tanındı. Deneyimli ismin ilk başrolü ise 2014 yılında ekranlara gelen "Zeytin Tepesi" dizisidir.

2011 yılında hayatını Kerem Kupacı ile birleştiren Aslıhan Gürbüz eşinden 2014 yılında boşandı. Kariyeri boyunca bir çok ödül alan oyuncu Star ekranlarında yayınlanan Ufak tefek Cinayetler dizisinde Merve karakterine hayat veriyor.Aslıhan Gürbüz kimdir?