görsel
Ayça Ayşin Turan kimdir?
Güzel oyuncu Ayça Ayşin Turan, 25 Ekim 1992 tarihinde karadenizin Sinop ilinde dünyaya geldi. Turan'ın annesi Sinop, babasının ise Tunus asıllı olduğu söylenir.

Eğitimine önem veren oyuncu, İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite okumakla yetinmeyen Ayça, oyunculuğa meraklı olduğundan dolayı bu alanda da kendini geliştirmek istemiştir. Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü tiyatrosunda oyunculuk eğitimini tamamlayan güzel oyuncu, bunun yanısıra Sinop Belediye Konservatuarı'nda da eğitim alarak oyunculukta kendini uzmanlaştırmıştır. Başarılı ismin oyuncu koçluğunu ise Ferit Selçuk yapıyor.

Ayça Ayşin Turan'ın televizyon macerası ise 2011 yılına dayanıyor. "Dinle Sevgili" dizisiyle oyunculuğa ilk adımını atan oyuncu, kariyerindeki esas sıçramayı ise 2014 yılında "Karagül" dizisinde "Ada Şanverdi" karakterini oynayarak yaptı ve oyunculuk konusunda tam not aldı.

Televizyon dünyasıyla yetinmek istemeyen Ayşin Turan, sinemaya da adım atarak sınırlarını zorladı.

Özcan Deniz'in senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini de üstlendiği sinema filmi Sevimli Tehlikeli'de Şükrü Yıldız ile başrol paylaşarak sinemada da iddialı olduğunu herkese göstermiş oldu. Beğenilen film Ayça Ayşin Turan'ın ilk sinema filmi olarak kayıtlara geçti.

Sosyal medyayı da oldukça aktif kullanan Ayça Ayşin Turan, yaptığı paylaşımlarla hayranlarını merakta bırakmıyor.

Akrep burcu olan güzel oyuncu 1.67 cm boyunda ve 47 kilodur. Boy ve kilosundan anlaşıldığı üzere fiziğine de oldukça dikkat eden profesyonel bir ünlü olduğunu anlıyoruz.

Ayça Ayşin Turan, Show TV'de yayınlanan Zemheri dizisinde 'Firuze' karakterini canlandırıyor.

Yerl aldığı yapımlar:

2019 – Hakan: Muhafız (Leyla) (TV Dizisi)
2017 – Meryem (Meryem Akça) (TV Dizisi)
2016 – Altınsoylar (Burcu) (TV Dizisi)
2015 – Sevimli Tehlikei (Zeliş) (Sinema Filmi)
2014 – Karagül (Ada) (TV Dizisi)
2011 – Dinle Sevgili (Gülfem) (TV DizisiAyça Ayşin Turan kimdir?