görsel
Balçiçek İlter kimdir?
Başarılı gazeteci Balçiçek İlter, 16 Haziran 1973 tarihinde Bursa'da dünyaya geldi.

Başarılı eğitim hayatıyla dikkat çeken İlter, Notre Dame De Sion Kız Lisesi'nden mezun olmasının ardından 1 yıl Fransa'da kalmıştır. Üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır.

Yabancı dil konusunda da başarılı olan usta gazeteci, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Bu sayede bir dönem Aktüel dergisinde çevirmenlik de yapmıştır.

Eğitimin yanında sanatla da ilgili olan Balçiçek İlter, uzun yıllar bale yapmıştır.

Aktüel'deki görevinin hemen sonrasında 2002 yılında Sabah gazetesinde işe başlamıştır. Bu kurumda uzun yıllar görev yapan İlter, gazeteye yazılar da yazmıştır. Ve aynı zamanda burada Yazı İşleri Müdürü olarak görev almıştır. Sabah gazetesinde ilk kez bir kadın gazeteci bu göreve layık olmuştur.

Sabah gazetesinde çalıştığı sırada çok fazla ağır eleştirilere maruz kalmıştır. Bu eleştirilerin ardından buradaki görevinden ayrılarak Habertürk televizyonuna ve gazetesine geçiş yapmıştır.

Habertürk ekranlarında Karşıt Görüş ve Söz Sende programlarının sunuculuk görevini üstlenmiştir. Türkiye ve Takvim gazetelerinde de yazılara yazarak çok yönlü bir gazeteci olduğunu göstermiştir.

Balçiçek İlter, 1996 yılında Ali Pamir'le evlenmiştir. Fakat bu evlilik 2010 yılında son bulmuştur. İlter'in bu evlilikten Lâl ve Kuzey adında iki tane çocuğu vardır.

Şu anda Balçiçek ile Dr. Cankurtaran programının sunuculuğunu yapmaktadır.Balçiçek İlter kimdir?