görsel
Bengü, İzmir'de 1979 yılında dünyaya geldi. Müzikle ilk olarak İzmir Devlet Senfoni Orkestrası vasıtasıyla tanıştı. Orta ve lise eğitimini İzmir Özel Amerikan Lisesi'nde yaptı. Oliver Twist müzikalinde başrol oynadı ve müzikal sırasında tanıştığı İzmir Devlet Konservatuarının Genel Müdürü Müfit Bayrasa Bengü'ye 1 yıl boyunca şan dersleri verdi.

Müfit Bayrasa'nın bir bestesiyle 1996 yılında katıldığı Müyap ve Show TV tarafından organize edilen Pop Show Şarkı Yarışması'nda 2. oldu. Bu yarışma, jüride bulunan Kenan Doğulu ile tanışmasına vesile oldu. Kenan Doğulu'nun teklifi üzerine hem albüm çalışmalarını sürdürmek, hem de Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'ndeki eğitimini sürdürmek için İstanbul'a yerleşti.

Bengü'nün albüm çalışmaları üç buçuk yıl devam etti. Bu çalışmalar sürerken, üç yıl boyunca Kenan Doğulu'ya vokalistlik yaptı. Akademi İstanbul, Şan bölümünde müzik eğitimi aldı. Bengü'yü ilk olarak Kenan Doğulu'nun vokalisti olarak tanıdık. İlk solo albümü Hoşgeldin ile çok beğenildi. Beş yıl sonra, 2005 yılında Bağlasan Durmam isimli ikinci albümünü çıkardı.

Müzik şirketiyle çeşitli sorunlar yaşan Bengü, Erol Köse ile anlaşarak bir yıl aradan sonra 2007 yılında Taktik albümünü piyasaya sürdü. Albümde bulunan "Korkma Kalbim" şarkısıyla MÜ-YAP Müzik Ödüllerinden "Dijital Ödül" aldı ve "Taktik" albümü 2007 yazının en çok satan 3. albümü oldu. Albümde yer alan "Korkma Kalbim" ve "Unut Beni" şarkılarına birer video klip çeken Bengü, Resmi Türkiye listesinde 1 numaraya ulaştı.

2009 yılında ise Bengü müzik şirketini değiştirerek Avrupa Müzik'e transfer oldu. 2009 yılında "İki Melek" albümünü çıkardı. Albüm 135.000 kopya sattı ve İstanbul FM'den "En İyi Pop Kadın Sanatçı" ödülünü, Siyaset Dergisi'nden "Yılın Şarkısı" ödülünü aldı. Resmi Türkiye listesinde albümün ilk teklisi "İki Melek" ile 3 hafta ve albümün ikinci teklisi "Kocaman Öpüyorum" ile 4 hafta olmak üzere 2009'un en uzun süre zirve'de kalan sanatçıları'ndan oldu. Yıl sonuna kadar büyük başarılar elde eden Bengü'nün 2009 Kral Müzik Ödülleri'nde aday gösterilmemesi kamuoyunca büyük eleştirelere neden oldu.

2011 yazında "Dört Dörtlük" albümüyle hayranlarının karşısına çıkan Bengü hareketli çıkış şarkısı "Aşkım"la dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şarkı Google Zeitgeis raporlarına göre 2011'nin en çok aranan şarkısı oldu. Albümün 2. teklisi "Saat 03:00" 2011 eylül aylarında kliplendi. Şarkı, radyolarda en çok çalan şarkılar listeBengü Kimdir?