Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • betül demir kimdir

  Betül Demir Kimdir?
  Gerçek Adı Betül Demir
  Doğum Yeri İstanbul
  Meslek Şarkıcı
  Burç Terazi
  Boy 1.58 cm
  25 Eylül 1980 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen sanatçı Betül Demir yaşı sorusuna karşılık bizi oldukça şaşırtıyor. Çünkü yaşına göre oldukça genç bir görünümü olan sanatçıya hayran olmamak elde değil.

  Betül Demir Kimdir
  Aslen Çankırı’lı olan sanatçı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Opera Şan Bölümü mezunudur. Ayrıca bununla yetinmemiş ve İstanbul Üniversitesi Hukuk bölümünü de bitirmiştir. Hemen hemen her sanatçı da olduğu gibi Betül Demir’de müziğe olan tutkusunu daha çok küçük yaşlarından göstermeye başlamıştır. Lise dönemlerinde Aşkın Nur Yengi ve Demet Sağıroğlu’nun albüm vokalliğini yapmıştır.

  Müziğe Girişi

  İlk albümünü 2006 yılında Ayrılığın El Kitabı çalışması ile piyasaya sundu. İkinci albümü ise 2007 yılındaki Betül Demiremix adlı çalışması oldu. Bu albümde 3 yeni şarkı ile birlikte ilk albümündeki bazı şarkıların remixlerinin yer aldığı bir albüm olmuş oldu.

  2008 yılında oldukça başarılı işlerinden birisi olan Süper adlı albümünü çıkardı. Bu albümde Fettah Can, Sinan Akçıl, Sezen Aksu gibi önemli isimler ile çalıştı.

  Başarısının devamını 2010 yılında çıkardığı Herkes Haklı single parçası takip etti. 2011 yılında Mıknatıs isimli bir albüm daha çıkaran sanatçı sesinin güzelliğinin yanı sıra oldukça da çalışkan bir insan olduğunu göstermiş oldu.

  2013 yılında adından sıkça söz ettiren Cesaretin Var Mı Aşka adlı single çalışması da yine bunlardan bir tanesidir. Daha sonra ise Helalleşemedik, Sana N’olmuş, Hacı Yatmaz, Esas Duruş gibi parçaları ile müzik çalışmalarına hız kesmeden devam etmiştir.

  Betül Demir Sevgilisi

  Özel hayatı ile magazinlere çok fazla konu olmayan bir sanatçıdır. Kendisinin dergi röportajlarına verdiği ve bazı yazılarda yer aldığı sözlerinin üzerine Betül Demir sevgilisi adlı soruya ‘Şu an aşık değilim’ diyerek yanıt vermiş ve bunu gizli tutmuştur. Betül Demir boyu sorusunu herkes bilmese de biz yanıtlamış olalım. 1.58 boyunda olan sanatçı Türkiye kadın boy ortalamasının biraz altındadır.

  betasozluk betasozlukcom betasozlukcom