görsel
Birce Akalay kimdir?
Birce Akalay, 19 Haziran 1984'de İstanbul'da gözünü dünyaya açtı. Tiyatroya büyük bir ilgi duyan Akalay, Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünü tamamlamasının ardından lisansını Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümünde yaptı.

İlk olarak 2007 yılında Asi dizisinde boy gösteren Akalay, aynı zamanda Senin Uğruna ve Kader dizisinde rol aldı. İlk büyük çıkışını ATV'de ekrana gelen Kış Masalı'nda yakaladı.

Kendisi aynı zamanda 2004 Türkiye Güzellik yarışmasında üçüncü olduktan sonra Avrupa Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etti ve yarı finale çıktı. 2004-2007 yılları arasında Piyonlar Ligi Özel ve 8. Etap gibi programları da hazırlayıp sundu.

2010 yılında eski eşi Murat Ünalmış ile birlikte Ürgüp'te bir aşkı anlatan Yer Gök Aşk dizisinde Havva karakterini canlandırmıştır. 2015 yılında ATV'de yayınlanmakta olan Evli ve Öfkeli adlı dizide dört başrolden birini üstlenmiştir.

Son olarak Birce Akalay, ATV'de ekranlara gelen "Ağlama Anne" dizisinde başrol karakteri olan Alev ile izleyici karşısına çıkıyor.Birce Akalay kimdir?