görsel
Buket Aydın kimdir?
Buket Aydın, 1985 Bursa doğumludur. Başarılı spiker burslu olarak girdiği "İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü"nden mezun oldu. Yüksek lisansını Attila İlhan'ın şiirleri üzerine yapan Buket Aydın Eğitim hayatının ardından Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu'nda eğitim alarak iyi dereceyle mezun oldu.

Spikerlik eğitiminin ardından 1 yıl kadar özel bir radyoda görev alan güzel spiker ilk olarak ekran önüne Kanaltürk ekranlarında sunduğu spor bültenleri ile geçti. Buket Aydın daha sonra aynı kanalda Hafta Sonu Ana Haber'lerini sunmaya başladı.

Kanaltürk ekranlarına veda eden Aydın, TRT ekranlarında karşımıza farklı programlarda sunuculuk yaparak çıktı. Yıllar 2011 Nisan ayını gösterdiğinde Buket Aydın o dönemde yeniden yapılanma içerisinde bulunan NTV ile anlaştı ve burada haber kuşaklarını sunmaya başladı.

2013 Yılında iş adamı Erce Baykal'la hayatını birleştiren başarılı sunucu NTV macerasının ardından 2018 Nisan ayında Kanal D Ana Haber'i sunmaya başladı.Buket Aydın kimdir?