AnasayfaOyuncularBurak Hakkı Kimdir?
Burak Hakkı Kimdir?


BURAK HAKKI KİMDİR?
Burak Hakkı 23 Mayıs 1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Burak Hakkı’nın annesi Yalovalı, banası ise Yunanistan’ın Gümülcine şehrindedir. Burak Hakkı’nın bir tane ablası olup, ismi Senemdir.

Burak Hakkı ilkokul eğitimini Erenköy’de tamamlamıştır. Lise eğitimi için Fenerbahçe Lisesi’nin tercih eden Burak Hakkı üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde ekonometri bölümü üzerine tamamlamıştır.

Burak Hakkı üniversite eğitimi aldığı sırada basketbol oynamıştır. Basketbol hayatı aktif bir şekilde devam ederken mankenlik ajansına da kaydolan Burak Hakkı başarılı bir mankendir. Şu an 45 yaşında olan Burak Hakkı’nın gözleri yeşil, saçları ise siyahtır. İkizler burcu olan Burak Hakkı’nın boyu 1.87 cm, kilosu ise 81’dir.

Burak Hakkı Kimdir? Burak Hakkı 23 Mayıs 1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Burak Hakkı’nın annesi Yalovalı, banası ise Yunanistan’ın Gümülcine şehrindedir. Burak Hakkı’nın bir tane ablası olup, ismi Senemdir. Burak Hakkı ilkokul eğitimini Erenköy’de tamamlamıştır. Lise eğitimi için Fenerbahçe Lisesi’nin tercih eden Burak Hakkı üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde ekonometri bölümü üzerine tamamlamıştır. Burak Hakkı üniversite eğitimi aldığı sırada basketbol oynamıştır. Basketbol hayatı aktif bir şekilde devam ederken mankenlik ajansına da kaydolan Burak Hakkı başarılı bir mankendir. Şu an 45 yaşında olan Burak Hakkı’nın gözleri yeşil, saçları ise siyahtır. İkizler burcu olan Burak Hakkı’nın boyu 1.87 cm, kilosu ise 81’dir. Burak Hakkı’nın Kariyeri Burak Hakkı 1994 yılında Best Model Of yarışmasına katılarak birincilik kazandı. 1995 yılında Avustralya’da gerçekleşen yarışmaya da katılan Burak Hakkı dördüncü olmayı başardı. 1997 yılında ise Tunus’ta gerçekleştirilen yarışmada ikinci oldu ve Türkiye’yi başarılı bir şekilde temsil etti. Modellik kariyerini üst seviyeye taşımayı başaran Burak Hakkı oyunculukta kendisinden beklenen başarıyı elde etti. Burak Hakkı’nın Rol Aldığı Dizi Ve Filmler Burak Hakkı’nın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Zehirli Çiçek, Detay, Aşk Ekmek ve Hayaller, Maskeli Balo, Bir Günah Gibi, Dudaktan Kalbe, Yer Gök Aşk, Kızım Nerede, Küçük Kadınlar, O Kadın, Kırık Ayna ve Paşalı yer almaktadır.BURAK HAKKI’NIN KARİYERİ
Burak Hakkı 1994 yılında Best Model Of yarışmasına katılarak birincilik kazandı. 1995 yılında Avustralya’da gerçekleşen yarışmaya da katılan Burak Hakkı dördüncü olmayı başardı.

1997 yılında ise Tunus’ta gerçekleştirilen yarışmada ikinci oldu ve Türkiye’yi başarılı bir şekilde temsil etti. Modellik kariyerini üst seviyeye taşımayı başaran Burak Hakkı oyunculukta kendisinden beklenen başarıyı elde etti.

BURAK HAKKI’NIN ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLMLER
Burak Hakkı’nın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Zehirli Çiçek, Detay, Aşk Ekmek ve Hayaller, Maskeli Balo, Bir Günah Gibi, Dudaktan Kalbe, Yer Gök Aşk, Kızım Nerede, Küçük Kadınlar, O Kadın, Kırık Ayna ve Paşalı yer almaktadır.