BURAK SAĞYAŞAR KİMDİR?
Burak Sağyaşar 29 Ekim 1987 yılında Adana’da dünyaya geldi. Aslen Adanalı olan Burak Sağyaşar 30 yaşındadır. Burak Sağyaşar’ın annesinin adı Nilgün’dür. Annesi yapımcı olan Burak Sağyaşar ilkokul ve ortaokul eğitimini Ankara’da almıştır.

Lise eğitimini almak üzere İstanbul’a giden Burak Sağyaşar üniversite eğitimini Galatasaray Üniversitesi sosyoloji bölümü üzerine almıştır. İngilizce, İtalyanca ve Fransızca dillerini bilen Burak Sağyaşar’ın boyu 1.92 cm’dir. 83 kilo ağırlığında olan Burak Sağyaşar’ın saçları kumral, gözleri ise kahverengidir.

Burak Sağyaşar oyunculuk konusundaki merakı nedeniyle Kanada’ya giderek orada sahne almıştır. Okullar arasında en iyi erkek oyuncu ödülünü almaya kazanan Burak Sağyaşar 2014 yılında oyunculuk yapmayacağını ve yapımcı olarak hayatına devam edeceğini açıklamıştır. Burak Sağyaşar Hatice Şendil ile mutlu bir evlilik yapmıştır.

BURAK SAĞYAŞAR’IN KARİYERİ
Burak Sağyaşar pek çok dizi ve film projesinde görev almıştır. Ancak 31 Ağustos 2014 yılında yaptığı açıklama sonrasında annesinin sahibi olduğu Focus Film’de görev almaya başlayacağını açıklamıştır.

Şu anda Biyapım şirketinin ceosu olan Burak Sağyaşar’ın yapımcı olarak görev aldığı ilk dizi Hayat Ağacı adlı projedir.

BURAK SAĞYAŞAR’IN ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLMLER
Burak Sağyaşar’ın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Saklı Kalan, Muhteşem Yüzyıl, Sudan Bıkmış Balıklar, Budala, Karadağlar, Küçük Kadınlar, Yemin, Yalancı Yarim, Şaşıfelek Çıkmazı ve Hayat Sana Güzel adlı projeler bulunmaktadır.