görsel
Burcu Esmersoy kimdir?
NTV ekranlarında sunuculuk yaptığı haber ve spor programları ile tanıdığımız Burcu Esmersoy, 2 Ekim 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Çerkez kökenli olan Esmersoy'un Anne ve babası Burcu Esmersoy 4 yaşındayken boşandı.

Çocukluk dönemini babaannesi ile beraber geçiren güzel sunucu, Beşiktaş Lisesi‘nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. Daha sonra yurt dışına giderek New York Üniversitesi‘nde Hospitality, Tourism and Sports Management Bölümünde eğitimini sürdürdü.

1997 yılında katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasına 4. oldu. Ardından yine aynı yıl Miss International yarışmasına katılarak Türkiye’yi Japonya’da temsil etti. Burada da Dostluk Güzeli ünvanı kazandı.

Hıncal Uluç’un sekreterliğini yapması ile televizyon dünyasına ile tanışan Esmersoy, birkaç klipte yer aldı. Kanal D ekranalrında çeşitli çocuk programları sunanan başarılı spiker CNN Türk’ün spor departmanında 2000 Ylında işe girdi ve burada 5 yıl kadar kadar dış haber editörlüğü görevini üstlendi.

Buradaki görevini tamamladıktan sonra 2006 yılında NTV ekranlarında yayınlanan Spor Servisi isimli programı sunmaya başladı. Daha çok erkeklerin izlediği bu spor programı sayesinde kısa sürede büyük başarı elde etti.

Formula 1 yarışlarını yerinde takip ederek programlarda sunuculuk yaptı. İyi derecede İngilizce ve İtalyanca dillerini bilen Esmersoy ilk evliliğini Ferrari'nin Reklam Pazarlama ve Sponsorluk Müdürü Massimo Cusimanoile 2005'te Paris'teki Türk Konsolosluğu'nda yaptı. 28 Şubat 2006 tarihinde de İtalya'da bir kilise nikahı yaptı. 2008 yılında boşanan Burcu Esmersoy 2. evliliğini 14 Mayıs 2018 tarihinde İş Adamı Berk Suyabatmaz ile New York'ta New York Türk Başkonsolosluğunda sade bir tören ile yaptı.

2017 yılında "Dünya Güzellerim" adlı program için Hindistan'a giden Burcu Esmersoy, Bülent Ersoy, Safiye Soyman ve Banu Alkan'a eşlik etti. Burcu Esmersoy kimdir?
Çok severek takip ediyorum burcu esmersoyu televizyon programlarına çok yakışan bir görünüşü var kesinlikle daha çok göz önünde bulundurulmalı dikkat çeken bir karakteri var bana göre daha iyi yerleri hak ediyor