görsel
. Büşra Sanay kimdir?
Büşra Sanay 26 Kasım 1986 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. 2003 yılında 50.Yıl Avcılar İnsa Lisesi'ni bitirdikten sonra Konya'daki Selçuk Üniversitesi'nde Gazetecilik bölümünden mezun oldu.

Üniversite yıllarında okul bünyesindeki ÜNTV'de sinema programuı hazırlayıp sunan, daha sonra da muhabirliğe geçen Büşra Sanay, CNN Türk (2008) ve Cumhuriyet (2019) gazetesinde staj yaptı. 2009 yılında çalışmaya başladığı CNN Türk bünyesinde çeşitli bültenlerle izleyiclerin karşısına çıktı. Ayrıca kanalın internet portalı için özel röportajlar hazırladı.

Denemeler ve yaşamın soyutluğuna ilişkin yazılarını şahsi blogunda paylaşıyor. 2018 yılında çıkardığı Türkiye'de ensest gerçeğini çarpıcı biçimde ortaya seren ve büyük bir gazetecilik başarısının ürünü olan "Kardeşini Doğurmak" adlı kitabı geniş yankı uyandırdı.

Gezmek ve yerel bölgede yaşayan insanlarla sohbet etmenin en büyük tutkularından biri olduğunu söylüyor. Müziği vazgeçilmek olarak görüp, Johann Sebastian Bach ve Zülfü Livaneli hayranı olduğunu belirtiyor.

Tam bir İskoçya ve Ankara aşığı olan başarılı gazeteci, haberciliğin insanlık için kutsal bir meslek olduğunu savunuyor.

Büşra Sanay, hafta içi her gün CNN Türk'te yayınlanan "Güne Merhaba" programını sundu. Daha sonra kültür sanat programı Afiş'le izleyicilerin karşısına çıktı.

2020'nin ilk günlerinde CNN Türk ile yolları ayrıldı Büşra Sanay kimdir?