görsel
Çağla Şıkel kimdir?
Çağla Şıkel, 2 Ocak 1979 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Televizyon ekranlarında manken, oyuncu ve sunucu olarak boy gösterdi.

Annesi Asuman Şıkel Adanalıdır, babası ise Kars'ın Azerbaycan Türklerindendir.

İlkokula İstanbul’da 1985 yılında Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu’nda başladı. Çağla Şıkel daha sonra ilkokul 4. sınıftan itibaren İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda bale eğitimi aldı.

1993’te Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nın ortaokul bölümünden mezun oldu.

1993-1996 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda lise öğrenimine devam etti. 1997’den itibaren Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yüksek lisans eğitimi alan Çağla Şıkel 1999'da okuldan mezun oldu.

O yıllarda Atatürk Kültür Merkezi'nde sözleşmeli personel olarak Fındıkkıran Balesi, Külkedisi, Sihirbaz Oz, Yedisi birden, Arşın Mal Alan gibi çocuk oyunları ve müzikallerde oynadı.

199'da oynadığı Odessia (Odesa) adlı filmle sinemaya adım attı.

1997 yılında Miss Turkey yarışmasında birinci oldu. Bu birinciliğin ardından Şeysel adalarındaki Miss World 1997 güzellik yarışması ile Europes Queen Of Beauty seçilerek dünya dördüncüsü ödülünü aldı.

Özellikle ‘Miss World’le birlikte 1997- 2003 tarihleri arasında Fransa ‘da Zeki Triko, Amerika, Almanya, Hong Kong, Rusya, Yunanistan, İsviçre ve Mısır‘da defilelerde bulundu.

Yurt içi ve yurt dışında pek çok defileye katılan Şıkel, televizyonda da oyuncu ve sunucu olarak görev yaptı Çağla Şıkel kimdir?
küçüklüğünde boyunun fazla uzaması nedeniyle baleden vazgeçmek zorunda kalan model.