Çağlar Çorumlu
(41 yaşında)
Sosyal Medya:
Meslek:
Oyuncu
Doğum Tarihi:
04.12.1977
Doğum Yeri:
Türkiye Amasya
Boyu:
1.75 m
Kilosu:
77 kg
Eğitimi:
Lisans
Anadolu Üniversitesi
Turizm Ve Otelcilik
Kanal:
TV8
Programlar:
Jet Sosyete
Çağlar Çorumlu kimdir nereli kaç yaşında?
Amasya, Merzifon'da 4 Aralık 1977 yılında doğan Çağlar Çorumlu Merzifon Lisesi'nden 1994 yılında mezun olduktan sonra 1995 yılında Eskişehir’e giderek Anadolu Üniversitesi "Turizm ve Otel İşletmeciliği" bölümünde okudu ve 2000 yılında mezun oldu.

Çorumlu ilk olarak Üniversitede katıldığı tiyatro kulübü ile sahnelere çıkmaya başladı. 2000 Yılında İstanbul'a yerleşen ünlü oyuncu Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio'da bir yıl tiyatro eğitimi aldı ve ardından Profesyonel olarak çalıştığı ilk tiyatro olan Kabare Taksim'e katıldı. Sanatçının televizyon ekranları ile buluşması ise Kabare Taksim ekibinin yaptığı "7 Numara" dizisinde canlandırdığı Yusuf Güdük karakteri ile oldu.

Kabere Taksim sonrası Komedi Kılçık ekibine katılan usta isim 2007 yılında İstanbul Efendisi adlı oyun ile, İstanbul Şehir Tiyatrolarına katıldı. Çorumlu 2013 yılında kendi tiyatrosu “TiyatrOPS” u kurdu. Sahne yanı sıra televizyon ekranlarında ve sinemada boy gösteren isim Ezo Gelin, Osmanlı Cumhuriyeti, Geniş Aile, Koyu Kırmızı, Aldırma Gönül, Pek Yakında, Kolonya Cumhuriyeti, Tatlım Tatlım, Arif V 216 gibi çok önemli projelerde yer aldı.

2012 Yılında Gaye Pişkin ile dünya evine giren Çağlar Çorumlu'nun Türkiye tarafından tanınmasını sağlayan ise Güldür Güldür programı oldu. Güldür Güldür ile geniş kitlelere erişen Çağlar Çorumlu halen TV8 ekranlarında yayınlanmakta olan Jet Sosyete dizisinde rol alıyor.
Çağlar Çorumlu çok iyi bir komedyen özellikle eşofmanlı Şevket hoca karakteri çok komik