görsel
. Cem Öğretir kimdir nereli kaç yaşında
ATV Ana Haber ile seyirci karşısına çıkan Cem Öğretir, 10 Eylül 1973 tarihinde İngiltere'de dünyaya geldi. Çocukluğundan itibaren Eskişehir'de yaşayan Öğretir, lisansını Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Televizyon bölümünde tamamlamıştır.

Cem Öğretir'in televizyonla ilk tanışması TRT ile oldu. TRT 3'te Genç Haber programında muhabirlik ve spikerlik yapan Öğretir okulunun bitmesinin ardından İstanbul'a geldi.

1995 yılında 22 yaşında iken Show TV'de stajyer muhabir olarak işe başladı ve Mehmet Ali Birand'in 32. Gün ekibinde yer aldı. Spiker Deniz Arman’ın Star TV'ye geçmesinin ardından 1999 yılında Star TV'ye transfer oldu. 2000 yılında da Star TV'ye Uğur Dündar'ın gelmesiyle CNN Türk'e geçti. Belgesel, reklam ve film seslendirmeleri yaptı. CNN Türk haber merkezinde editör ve sunuculuk yaptı. 2005 yılında CNN Türk'ten de ayrıldı ve kurucuları Can Gürzap ve Arsen Gürzap olan ve İletişim Akademisi'nde sunuculuk dersleri vermeye başladı.

2008 yılında Fatih Altaylı'nın teklifi üzerinde Kanal 1'e geçti ve bu kanaldan kısa bir sürede ayrıldı. Daha sonra 2008 yılında ise Haber Türk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevini yeni alan Erdoğan Aktaş'ın ekibinde yer aldı. Habertürk'te ana haber sunuculuğu yaptı. Habertürk'te Gün Ortası haberlerini sundu. Erdoğan Aktaş'ın 2009 yılı Ağustos ayı itibariyle ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliğine geçmesi ile birlikte Cem Öğretir de 10 Ağustos 2009 tarihinde ATV’ye geçerek Ana Haber Bülteni'ni sunmaya başladı. Atv Ana Haber spikerliği görevini sürdürmektedir.

2006 yılında sunucu Seda Öğretir ile evlenen Cem Öğretir'in 1 kız çocuğu vardır.

Cem Öğretir son olarak hafta içi her gün yayınlanan ATV Ana Haber ile seyirci karşısına çıkıyor.