görsel
Ceren Moray kimdir nereli kaç yaşında?
5 Haziran 1985 yılında Diyarbakır'da dünyaya gelen güzel oyuncu küçük yaşta ailesi ile beraber İstanbul'a yerleşti. 15 yaşında tiyatro eğitimi almaya başlayan Ceren Moray, Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden 2009 yılında mezun oldu.

Deneyimli isim bir çok tiyatro oyununda ve tv dizisinde ufak roller aldıktan sonra sektöre profesyonel olarak ilk girişi 2003 yılında ekranlara gelen "Serseri Aşıklar" dizisi ile oldu. Güzel oyuncu bu dizinin ardından Dayı (2004), Nefes Nefese (2005), Doktorlar (2007) gibi dizilerde boy gösterdi.

Sanatçının asıl çıkış yapmasını ve tanınmasını sağlayan dizi ise dönemin izlenme rekorları kıran yapımı "Kavak Yelleri" oldu. 2007 - 2010 yılları arasında yayınlanan dizide Sultan rolünde izleyenlerin karşısına çıkan Ceren Moray bu dizinin ardından bir diğer başarılı yapım olan "İşler Güçler" dizisinde Zehra karakterini canlandırdı ve farklı rolü ile büyük beğeni topladı.

Başarılı oyuncu dizi sektörünün yanı sıra çektiği sinema filmleri ile ödüller kazandı. 2015 yılında yönetmenliğini Caner Özyurtlu’nun yaptığı, "O Hayat Benim" dizisinde Efsun karakterine can veren güzel oyuncu son olarak halen Star ekranlarında yayınlanmakta olan "Avlu" dizisinde Azra Kaya rolünü canlandırıyor.

(0) (0)