görsel
Ceyda Düvenci kimdir?
16 Nisan 1977 tarihinde dünyaya gelen Ceyda Düvenci, İlkokulu Bursa'da okudu. Güzel oyuncu ailesi ile taşındığı İstanbul'da Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi'ne giden oyuncu buradan mezun oldu.

Düvenci oyunculuğa adımı üniversitede okuduğu dönemde attı. Bir gazetenin "Yeni yüzler aranıyor" ilanına başvuran isim Kanal 6’da Kandemir Konduk’un bir dizisi olan "Palavra Aşklar"da rol almayı başardı. Dizinin ardından 1997 yılında Star Tv'nin düzenlediği güzellik yarışmasına katılan Düvenci yarışmada 3. oldu. Yarışma sonrası reklam filmlerinde boy gösteren güzel oyuncu dizi ve filmlerde oynadı.

Ceyda Düvenci bu dönemlerde çıktığı tiyatro oyunlarında da oldukça başarılı oldu ve 3.Türden Yakın İlişkiler adlı oyunda ki rolü ile Selim Naşit Özcan Ödüllerinde "komedi de en iyi kadın" adayı gösterildi.

Dizi oyunculuğuna 1995 yılında rol aldığı "Mirasyediler" ile başlayan oyuncu Çiçek Taksi, Tatlı Kaçıklar, Ruhsar, Herşey Çok Güzel Olacak, Dikkat Bebek Var, Hoş Geldin Hayat, Hasret, Düşlerimde Atatürk, Ejder Kapanı, Babam ve Ailesi gibi çok önemli yapımlarda yer aldı.

Başarılı oyuncu en son TV8 ekranlarında yayınlanan "Günaydın Doktor" programında sunuculuk yapıyordu. Ceyda Düvenci kimdir?