DAMLA COLBAY KİMDİR?
Damla Colbay, 14 Ocak 1993 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Colbay, henüz küçük yaşlarda iken oyuncu olmak istiyordu ve hedeflerine bu doğrultuda ilerledi. Neşeli yapısı ve güzelliği ile herkesin dikkatini çeken bir yapıya sahiptir. Lise hayatı dahil, oldukça başarılı bir eğitim hayatı geçirdi. Lise eğitimini tamamlamasının ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı bölümünü kazandı ve başarılı bir şekilde eğitimini tamamladı. Üniversite yıllarında tiyatro eğitimini de ihmal etmedi.

DAMLA COLBAY’IN KARİYERİ
Üniversite yıllarında tiyatro eğitimi alan Colbay, oyunculuk yeteneğini de ileri seviyelere taşımıştır. Okulunu tamamlamasının ardından birkaç farklı tiyatro gösterisinde sahne aldı. Daha sonra Damla Colbay, ilk profesyonel dizi oyunculuğu teklifini aldı. Bu sayede profesyonel kariyerine adım attı.

2014 yılında dizi sektöründe oldukça başarılı bir reytinge sahip ‘Kara Para Aşk’ dizisinde rol aldı. Bu dizide üst düzey bir rolü olmasa da dikkatleri çekmeyi başardı. Bu dizinin sona ermesinden sonra güzelliği ve başarısı ile dikkatleri çekmiş ve ilk başrol deneyimini yaşama fırsatı bulmuştu. Hande Ataizi ile birlikte rol aldığı ‘Hayat Mucizelere Gebe’ dizisinde başrolde yerini aldı. Dizi kısa sürede final yapsa da Colbay artık kendini kanıtlamıştı.

Şimdilerde reyting rekortmeni dizi ‘İçerde’nin dizi kadrosunda yer alıyor. Eylem karakterine hayat veren Colbay, dizinin en sevilen isimleri arasında yer alıyor ve başarılı oyunculuğu ile izleyenleri kendisine hayran bırakıyor.