görsel
Defne Samyeli Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi
Defne Samyeli manken, sunucu ve oyuncu kimliği ile ekran severler tarafından ilgi ile takip edilmektedir. Hakkında ise bir çok soru merak konusu olmaktadır. Özellikle yaşı, boyu, kilosu, özel hayatı ve fiziki özelliklerinin yanı sıra kızları ilede sıkça gündeme gelmektedir.

17 Mart 1972 tarihinde İstanbul’da Kasımpaşa Deniz Hastanesi’nde dünyaya gelen Defne Samyeli, 2018 yılı itibariyle 46 yaşındadır. Burcu ise Balık’tır.

Aile hayatı;
Babası Amiral Haluk Bey, annesi ise otelcilik eğitimi alan Sendegül Hanım’dır. Suhan isminde bir erkek kardeşi vardır. 9 aylık iken konuşmaya başlamış, 2.5 yaşında ise okumayı öğrenmiştir. Defne Samyeli 13 yaşında iken, babası Haluk Samyeli yaşamını yitirmiştir. İstanbul doğumlu olan Defne Samyeli baba tarafından ise aslen Malatya’lıdır.

İlerde ne olacaksın sorusunun cevabı ise hep şarkıcı olmuştur. İdolü ise hep hayranı olduğu Süperstar Ajda Pekkan’dır. Müziğe olan ilgisi nedeni ile ailesi tarafından TRT Çocuk Korosu sınavlarına katılımı sağlanmıştır.

1991 yılında Star Tv tarafından gerçekleştirilen, güzellik yarışmasında Türkiye 3.sü olmuştur. Yarışmanın ardından güzelliği ve diksiyonu ile dikkatleri üzerine çekmiş ve bir çok iş teklifi almıştır.

İlk yıllarında, köşe yazarlığı ve haber sunuculuğu ile ekranlarda yer almaya başlamıştır.
Güzelliği kadar sesi ilede hayranlarından tam not alan Defne Samyeli, Paramparça adlı dizide Dilara’nın koştuğu sahnede Son Arzum isimli şarkıyı seslendirmiştir.

Defne Samyeli eğitim hayatı, mezuniyeti;
Üniversite eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden yana kullanmak istemiş, ancak aynı üniversitenin Kimya Bölümünden mezun olmuştur. Okulu bölüm 1.si olarak tamamlamıştır.

Evlilik ve özel hayatı;
1995 yılında Eren Talu ile evlenen Defne Samyeli’nin bu evliliği 2011 senesinde son bulmuştur. Bu evliliğinden Deren Talu ve Defne Talu isimlerinde iki kızı vardır.

Uzun süredir Türkiye’nin en iyi komedyeni olan Cem Yılmaz ile mutlu birlikteliği bir çok magazin ve haber sitelerinde sıkça gündeme gelmektedir.
Yayın hayatı boyunca yüzlerce ödül kazanmıştır. Bunlardan iki tanesi Uluslararası, New York Tv Festivals’da ard arda iki sene Dünyanın en ikinci Anchor’ı seçilmiştir.
Oyunculuk hayatında Kurtlar Vadisi Pusu, Babam Sınıfta Kaldı ve İstanbul’lu Gelin gibi projelerde rol almıştır.
Kanal D, Show Tv, A Haber, ATV, Radikal,