görsel
Deniz Baysal kimdir?
5 Nisan 1991 tarihinde İstanbul'da doğan güzel oyuncu Manisa, Celal Bayar Üniversitesinde dış ticaret eğitimi aldı. 10 yaşından itibaren İzmir Karşıyaka Belediye Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi almaya başladı ve bu süreçte tiyatro oyunculuğu yaptı. Deniz Baysal bu dönemde çocuk oyunlarında yer aldı ve palyaço olarak farklı işlerde çalıştı. Bir dönem basketbol oynayan güzel isim burnuna gelen bir top sonrası burun ameliyatı geçrimek zorunda kaldı.

Oyuncunun televizyon ekranları ile buluşması 2011 yılında rol aldığı "Derin Sular" dizisi ile oldu. Bu dizinin ardından Babalar Ve Evlatlar, Kaçak Gelinler, Can Bedenden Çıkmayınca gibi başarılı yapımlarda yer alan isim 2016 yılında oynadığı "Sevda Kuşun Kanadında" adlı dizi ile büyük bir çıkış yakaladı.

2017 yılında "Fazilet Hanım ve Kızları" dizisinde Hazan Çamkıran karakterine can veren Baysal bu rolü ile büyük beğeni topladı. Güzel oyuncu halen Star ekranlarında yayınlanan "Söz" dizisinde Savcı Derya karakterine hayat veriyor.Deniz Baysal kimdir?