görsel
Ebru Şallı kimdir?
15 Ocak 1977 doğumlu olan güzel model İstanbul Nişantaşı Kız Lisesi'nden 1996 yılında mezun olarak tahsil hayatına nokta koydu. Okul sonrası farklı işlerde çalışan Ebru Şallı 1993 yılında fotomodellik yapmaya başladı. 2 Yıl süren modellik, mankenlik deneyiminin ardından Şallı , 1995 yılında yapılan Queen of Turkey yarışmasında Türkiye güzeli seçildi. 1995 ile 2003 yılları arasındaki dönemde mankenlik, fotomodellik ve sunuculuk yaptı.

Sunuculuk kariyerinde rotasını belirleyen güzel isim 2006 Mayıs ayından itibaren TV 8 kanalında "Ebru’nun Mutfağı" adlı programı sundu. Beyaz TV'de "Ebruli" adlı programının sunuculuğunu yaptı. 1999 yılında eşi Ozan Orhon'dan ayrılan isim o dönemde zor olaylar yaşadı ve uyuşturucu sebebiyle gözaltına alınması ile magazin basınında ismi sıkça anıldı.

Zorlu süreci atlatan Şallı dizi oyunculuğunda boy gösterdi ve 1999 yılında Emrah'la "Unutabilsem" adlı dizide oynadı. "Belalım Benim" ve "Gölge Çiçeği" oynadığı diğer diziler oldu. 2002 yılında Harun Tan ile evlenen güzel model mankenlik mesleğini bıraktı ve 2 çocuğu oldu. 11 yıl boyunca 'örnek' olarak gösterilen Harun Tan ve Ebru Şallı çifti, 11 Temmuz 2013 tarihinde boşandı.
görsel

Evlilik sonrası sağlıklı yaşam üzerine kitaplar yazan özellikle pilates üzerine verdiği dersler ile sağlıklı yaşam denilince akla gelen ilk isimlerden oldu.

Ebru Şallı Kanal D ekranlarında "Ebru Şallı ile Zinde Kal" programını sunuyor Ebru Şallı kimdir?
Boyunun kısalığı bakımından nasıl olur da modellik yapabilir diye şaşırdığım pilates ustası,90 yılların magazin dergilerinin değişmez yüzü.