EDA ÖZERKAN KİMDİR?
Eda Özerkan 11 Mart 1984 yılında Adana’da dünyaya geldi. Aslen Adanalı olan ünlü oyuncu Eda Özerkan’ın gözleri kahverengi, saçları ise siyahtır. Balık burcu olan Eda Özerkan’ın boyu 1.73 cm, kilosu ise 56’dır.

33 yaşında olan güzel oyuncu Eda Özerkan babasını genç yaşta kaybetmiştir. Lise eğitimini İstanbul’da alan Eda Özerkan oyunculuktan önceki dönemlerde mankenlik yapmıştır.

Mankenlik ajansına kayıt olan Eda Özerkan kısa sürede fiziği ve güzelliği ile fark edilmiştir. Hem Türkiye’de hem de Avrupa ülkelerinde fotomodellik yapan Eda Özerkan güzelliğiyle dikkat çeken ünlülerdendir.

Eda Özerkan Kimdir?EDA ÖZERKAN’IN EKRAN HAYATI HAKKINDA BİLİNMEYENLER
Eda Özerkan ilk olarak Tarkan’ın dudu şarkısının klibinde oynadı ve herkes tarafından bir anda tanındı.

Kral TV’de bir süre Vj olarak çalışan Eda Özerkan daha sonra Osman Sınav’ın yönetmenliğini üstlendiği “Pars Kiraz Operasyonu”adlı filmde rol aldı. 2014 yılında Survivor yarışmasına katılan Eda Özerkan Ünlüler takımında yarıştı.

EDA ÖZERKAN’IN ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLM PROJELERİ
Eda Özerkan’ın rol aldığı dizi ve film projeleri arasında Kertenkele, Böyle Bitmesin, Firar, Adanalı, İstanbul’u Ölesiye Sevmek, Aşk-ı Memnu, Girdap, Pars: Kiraz Operasyonu ve Cennet Mahallesi’dir.

Güzelliği ile dikkat çeken Eda Özerkan oyunculuğu ile de adından söz ettirmeyi başarmıştır. Eda Özerkan hem manken olarak hem de oyuncu olarak başarılı bir kariyere sahip olmayı her zaman başarmıştır.