Enes Osman Aba Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi
Enes Osman Aba hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1979 yılında aslen Adıyaman’da dünyaya gelen gazeteci, yazar Enes Osman Aba Adıyaman Lisesi ardından Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına atanmıştır. Günümüzde Basın ve proje koordinatörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

AGİG (Anadolu Genç İnisiyatif Girişimi) Platformunun Basın sözcülüğünü üstlenmiş, Eskisaray Spor Kulübü Yöneticiliği yapmıştır. Gökkuşağı Derneğinde ise bir süre seminerler vermiştir.

Doğu – Batı Buluşmalarına, Muhafazakâr Düşünce Dergisinin 6 Aralık 2014 tarihinde Ankara’da düzenlediği “Türkiye’de Muhafazakâr Düşünceyi Etkileyen Düşünürler Sempozyumu’na davet edilmiştir.

Gökkuşağı dergilerinde yazmış, bir çok gazete ve haber sitesinde köşe yazarlığı görevini üstlenmiş, din, din & mitoloji ve genel konular kategorilerinde eserler yazmıştır.

Rusya’da düzenlenmiş olan III. Uluslararası Akademik Çeşitlilik İçinde Birlik Proje Yarışmasında ‘Yaşam Merkezlerinde Dezavantajlı Çocuklara Yönelik Atölye Çalışmaları’ proje sunumu 1. olmuştur. Günümüzde yaşantısını Adıyaman’da sürdürmektedir.

Enes Osman Aba kitapları, eserleri;