görselGünümüze kadar çıkardığı albümlerle Türk Rock Müziğinin babası unvanına sahip olan Koray, bu defa "Mezarlık Gülleri" adlı şarkısıyla aynı adı taşıyan kitabı ile sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Omuzlarına dökülen ve çok tartışılan saçlarıyla, turuncu-siyah renkli geniş paçalı pantolonuyla sahnede yerinde duramayan, Hard Rock tarzı müziği ile duvarları sarsan, Türkiye'de "ilk"lerin ismi olan Erkin Koray kitabında müziğinin sertliğini, nükteciliğini, kavrayıcılığını satırlara döküyor.

Bir "Dökümanter'le Karışık" Hikaye Kitabı alt başlığını taşıyan Mezarlık Gülleri'nde Erkin Koray, eleştiri oklarını yöneltmekten çekinmiyor. Dil kurallarına uymayanlardan, Kaz Dağı'ndan değil de kutsal topraklardan su getiren Hacılara, siyasilerden, biz ayrılamayız dediği gazetecilere kadar birçok kesim eleştirilerden nasibini alıyor. Öyle ki Koray, "Ders kitaplarının çoğunu okumaya değer bulmuyorum." diyerek tartışma yaratıyor.

"Akrebin Gözleri" , "Öyle Bir Zaman Geçer ki" , "Sen Bana Sabır Ver" gibi sevilen parçalarının sözlerinin bulunduğu kitapta Koray, sözlerdeki yüklü duygulardaki ince anlamlar üzerinde duruyor.