görsel
. Eser Yenenler kimdir nereli kaç yaşında?
14 Şubat 1984 tarihinde Bursa'da dünyaya gelen Eser Yenenler Üniversite öncesinde eğitim hayatını Bursa'da geçirdi. 11 Yaşında tiyatro ile tanışan isim Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünü kazandı ve buradan mezun oldu.

Sanatçı İşletme Bölümü mezunu olmasına karşın her zaman hayatında ki öncelik tiyatro oldu. Deneyimli oyuncu Sırasıyla Bursa Belediye Gençlik Tiyatrosu'nda, Bursa Devlet Tiyatrosu'nda, İstanbul Akademi Hayat'ta ve son olarak 2006 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği BKM Mutfak'ta yer aldı.

BKM Mutfak sanatçının hayatındaki dönüm noktası oldu. BKM Mutfak oyuncularının hazırladığı "Çok Güzel Hareketler Bunlar" adlı eğlence programında sunuculuk, yazarlık ve oyunculuk yapan isim tüm Türkiye tarafından bu program sayesinde tanındı.

Eser Yenenler Çok Güzel Hareketler öncesinde Zamanda Yolculuk, Aliye, Fırtına ve Bir Demet Tiyatro yapımlarında yer aldı. Sanatçı Çok Güzel Hareketler'in ardından BKM oyuncuları ile bir çok film çekti. Oyuncu BKM Mutfak'tan arkadaşları İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç ile Star TV'de 3+1 programını hazırladı ve sunumunu üstlendi. Bu program 2. sezonunda Acun Medya yapımcılığında, 3 Adam ismiyle yayınlandı ve büyük ilgi gördü.

TV8'de yayınlanan Yeteneksizsiniz Türkiye yarışmasında da yer alan Eser Yenenler halen TV8 ekranlarında yayınlanan Eser Yenenler Show adlı programı hazırlıyor ve sunuyor.
çok güzel hareketler bunlar isimli televizyon programıyla ünlenen, nedense bir türlü sevemediğim tiyatrocu-sunucu.