Esra Bilgiç kimdir?
Esra Bilgiç, 14 Ekim 1992 tarihinde Ankara'da doğmuştur.
177 cm boyunda olan Esra Bilgiç Hacette Üniversitesi Arkeoloji bölümü ve Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitim aldı.
Esra Bilgiç' in ilk televizyon deneyimi "Diriliş: Ertuğrul Gazi" adlı dizide Ertuğrul Gazi'yi canlandıran Engin Altan Düzyatan'ın eşi rolünde Halime Hatun karakterini canlandırdı. Dizi için at binme dersleri aldı.
8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1'de başlayan "Diriliş: Ertuğrul Gazi" adlı dizide Engin Altan Düzyatan Ertuğrul Gazi'yi canlandırırken Esra Bilgiç, Halime Hatun karakterini canlandırdı. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.
Filmleri ve Dizileri :
2014 - Diriliş: Ertuğrul Gazi (Halime Hatun)(Dizi)
İLGİLİ SON HABER
Gökhan Töre ile Esra Bilgiç boşandı! Gökhan Töre ile Esra Bilgiç’in boşanma nedeni…
Beşiktaşlı Gökhan Töre ile oyuncu Esra Bilgiç’in iki yıllık evliliği sona erdi. Çift, önceki gün Küçükçekmece Adliyesi’nde görülen davada tek celsede boşandı. Şöhretlerden bir üzücü haber daha! Beşiktaş’ın ünlü futbolcusu Gökhan Töre ile oyuncu Esra Bilgiç boşandı. 2017 yılında evlenen çift, yollarını ayırma kararı alıp mahkemeye başvurdu. İkilinin boşanma davası, önceki gün Küçükçekmece Aile Mahkemesi’nde görüldü. Töre çifti, mahkemeye sundukları dilekçede boşanma gerekçelerini şiddetli geçimsizlik olarak gösterdi. Uzlaşarak mahkemeye giden ikili, birbirlerinden hiçbir talepte bulunmadı. Kısa bir süre önce aşk dolu paylaşımlar yapan çiftin boşanması ailelerini ve arkadaşlarını üzdü. Oyuncu Esra Bilgiç Töre, boşanmanın ardından sosyal medyada kullandığı Gökhan Töre soyadına veda etti. Ancak ünlü oyuncu, eski eşinin fotoğraflarını silmemeyi tercih etti. İşte Gökhan Töre ile Esra Bilgiç’in boşanma nedeni…