görsel
Esra Erol kimdir?
Kadın programlarının vazgeçilmez olan sunucusu Esra Erol, 12 Mayıs 1982 tarihinde İstanbul'da dünyaya gözlerini açtı. 5 kız kardeşi olan Erol'un memleketi Sinop-Ayancık'tır.

Lisansını Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde yapan Esra Erol, diksiyon ve spikerlik kursu almıştır. Bunun yanında Erol, Marmara Üniversitesi'nin Radyo ve Televizyon bölümünde eğitim aldı.

Kanal D'de "Turkuaz" adlı programı sunan Esra Erol bu program ardından Technology Channel'da Siemens Mobile Kuşak sunuculuğu yaptı.

Evlilik programı sunmaya Flash TV'de "Desti Izdivaç" adlı programla başlayan Esra Erol devamında sırasıyla "Esra Erol'la İzdivaç" , "Esra Erol`la Evlen benimle" adlı programları sundu. Ekran yıldızı olmasını sağlayan program ise "Esra Erol'la İzdivaç" programıdır. 2 Temmuz 2010 tarihinde Ali Özbir ile sunucusu olduğu programında, canlı yayında evlendi. 23 Temmuz 2011 tarihinde İdris Ali Özbir adında erkek çocuğu oldu.

Son olarak Esra Erol, hafta içi her gün ATV ekranlarında yayınlanan "Esra Erol'da" adlı program ile izleyici karşısına çıkıyor.Esra Erol Özbir, Türk sunucu ve televizyon programcısı.
Doğum tarihi: 12 Mayıs 1982 (37 yıl yaşında), İstanbul
Boy: 1,66 m
Eş: Ali Özbir (e. 2010)
Filmler: Doru
Kardeşleri: Bihter Erol, Eda Erol, Pervin Erol, Filiz Erol
Çocuklar: Ömer Erol Özbir, İdris Ali Özbir Esra Erol'da, 31 Ağustos 2015 tarihinde atv'de hafta içi her gün yayınlanan televizyon programıdır. Sunucusu Esra Erol daha önce 4 kanalda izdivaç programları sunmuştur. 23 Kasım 2015 tarihinden itibaren Esra Erol'un doğum yapması sebebiyle programın geçici olarak sunuculuğunu Nilgün Belgün yapmaktadır. Esra Erol kimdir?