Fatih Altaylı kimdir nereli kaç yaşında
1963 yılında Van'da dünyaya gelen Fatih Altaylı, ilkokul ve ortaokulu eğitimini Çavuşoğlu Koleji'nde gördü. Ardından Galatasaray Lisesi'nden mezun olan Altaylı, Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi'ndeki eğitimini yarıda bırakmıştır. Basın Yayın Yüksekokulu'na geçen Altaylı buradan da mezun olmadan okulu bıraktı.

Duayen gazeteci Altaylı'nın mesleğe ilk girişi Cumhuriyet Gazetesi spor muhabirliği ile oldu. 1982'de burada görev alan usta isim daha sonra Güneş gazetesine geçti ve ardından Gelişim Yayınları'nda yazı işleri müdürlüğü görevinde bulundu.

Güneş gazetesinin 1992 yılında kapanmasıyla işsiz kaldı. 1993 yılında özel bir radyo olan Best FM'i kurucuları arasında yeraldı. 1995 yılında Kanal D'de geçti ve Teke Tek programına başladı. ayrıca Hürriyet gazetesi yazarı oldu. Ardından Kanal D'den ayrıldıktan sonra Show TV'ye geçti. Show TV ve Show Radyo'da radyo yayınlarını 1 yıl kadar devam ettirdi. Aynı yıl içinde Show TV'nin haber editörü oldu. 1996 yılında Show TV'den ayrıldıktan sonra Kanal D'ye geri dönüp Doğan Yayın Grubu'nda çalışmaya başladı.

2001 yılında Galatasaray Spor Kulübü'nde asbaşkanlık yaptı, 2002'deyse Kanal D Ana Haber Genel Yayın Yönetmeni oldu. 2005 yılında Doğan Medya Grubu'yla yollarını ayırdı ve köşe yazılarına Sabah gazetesinde devam etti. Kanal D'de yayınlanan "Teke Tek" programı da Atv'ye geçti. TMSF'nin Sabah Gazetesi'ne ve ATV'ye el koymasıyla birlikte 2007 yılında istifa etti. Kısa bir zaman Kanal 1'in ana haber bültenini sundu. Yazılarına internet haber sitesi Gazeteport'ta yer verildi.

Fatih Altaylı 2009 yılından kapanmasına kadar Habertürk Gazetesi'nin genel yayın yönetmenliğini yaptı. Altaylı, Habertürk TV'de ekrana gelen Teke Tek'in sunuculuğuna devam etmektir.

Hande Altaylı'yla evli olan Fatih Altaylı'nın Zeynep isimli bir kızı vardır.