görsel

Doğum Tarihi: 1978 Nereli: Rize Meslekler: İş adamı
Fatih Erdoğan (iş adamı) kimdir, Pasifik İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Fatih Erdoğan (iş adamı), 1978 yılında Rize‘de doğmuştur. Annesinin adı Havva babasının adı Ahmet’tir. Orçay’ın kurucusu ve Rize Ticaret Borsası Başkanlığı yapan Mehmet Erdoğan (d.1967)’ın kardeşidir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir akrabalığı yoktur.

Fatih Erdoğan, Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olarak 2012 yılında Ankara’da “Next Level” adlı AVM ve rezidans inşaatını yapmıştır.

Fatih Erdoğan, Ankara’da yaptığı “Next Level” projesinin ardından Pasifik (GYO) Gayrimenkul Yatırım İnşaat A.Ş. kurdu. Pasifik İnşaat A.Ş.’nin bağlı bulunduğu Pasifik Grup, dört şirketten oluşan bir şirketler grubudur.

İlk önce, 1986 yılında Orçay A.Ş. kuruldu. 1995 yılında Orpaş A.Ş., 2003 yılında İlerleyen Yapı LTD. ŞTİ. , 2008 yılında Pasifik İnşaat A.Ş. kuruldu.

Fatih Erdoğan (iş adamı), Asuman Erdoğan ile evlidir.

12 Aralık 2015 tarihinde Pasifik (GYO) Gayrimenkul Yatırım İnşaat A.Ş.’i, Ankara’nın şehir merkezindeki en büyük arazisi EGO Garajı’nı Emlak Konut GYO’nun gerçekleştirildiği ihaleyi kazanarak Emlak Konut GYO’dan aldı. Fatih Erdoğan Pasifik İnşaat olarak buraya içinde konut, ofis, AVM, otel, okul ve hastane olan bir proje yapacak.