görsel
Yaklaşık 18 senedir besteci ve söz yazarı kimliği ile müzik sektörünün en çok aranan isimlerinden biri olan Fettah Can; Sezen Aksu, Hande Yener, Gülben Ergen, Sibel Can, Ebru Gündeş, Işın Karaca, İzel, Levent Yüksel, Emel Müftüoğlu, Murat Boz ve daha bir çok sanatçı ile çalışarak her sene müzik sektörüne uzun yıllar unutulamayacak şarkılar kazandırdı ve Türkiye'de bestecilik kariyerinde çok önemli bir yere sahip oldu.

"Hazine" ismini verdiği ilk albüm çalışmasıyla, yorumcu kimliğiyle bu işin de üstadı olduğunu kanıtladı. Fettah Can, başarılarını Türkiye sınırları içerisinde tutmayı tercih etmedi ve yine geçtiğimiz sene Yunanistan'ın en önemli sanatçılarının başında gelen Giorgos Mazonakis'in albümüne üç şarkısını verdi. Bu sayede Türkiye'ye ilk defa avrupadan besteci kategorisinde en büyük ödüllerden birini kazandırdı. Bu şarkılarla Yunanistan'da platin plak ödülüne layık görüldü. Yoğun ilgi üzerine bu yaz "Sana Affetmek Yakışır" isimli şarkısıyla sevenlerine bir sürpriz daha yaparak dijital platformlarda müzik severlerin beğenisine sundu.

"Sana Affetmek Yakışır" isimli başarılı single'ı ile uzun süre listelerin üst sırasında yer alan Fettah Can, söz ve müziği kendisine ait olan "Boş Bardak" isimli single'ını Kasım 2011'de yayınladı.

Fettah Can 2012 Mart ayında yayınlanan "Aklımda Kalanlar" isimli albümünde, daha önce başka sanatçıların seslerinden dinlediğimiz şarkılarını yeniden yorumladı.
çok enteresan bir adamdır. (gbkz:duvar), yalnızlık, mandalinalar, bu aşkın katili sensin gibi sağlam pop şarkılarının bestecisidir. şarkıları, ışın karaca, zenyep casalini, ziynet sali, ,izel, levent yüksel gibi pop müziğin bozulmamış isimlerine güzel şarkılar vermiştir.

son bir kaç sensdir kendi şarkılarını söylediği albümler yapmıştır. tarzı sakin ve biraz da saftirik olarak tanımlanabilir. sonuçta kendince yaptığı, yazdığı şarkıları, kendi hissiyatıyla seslendirmiştir. şarkıları başkalarından dinlemeye alışkın olduğumuzdan ilk başta bir acayip gelir. hatta ben de "bu herif söylemesin ya yazssın sadece" falan diyordum. fakat dinledikçe aslında şarkılarda demek istediklerini daha net anladığımı fark ettim. ilk başta gıcık, anlamsız gelen fettah can, sonradan güzel gelmeye başladı. şimdi oturup dilediğim de oluyor işin doğrusu.