görsel
Fulya Kalfa kimdir?
CnnTürk ekranlarının sarışın güzellerinden sempatik sunucu Fulya Kalfa, 13 Temmuz 1983'te Ankara'da dünyaya geldi. Doğduğu ve büyüdüğü başkentte Özel Arı Lisesi'ni bitirdi. Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde lisans eğitimini tamamlayan yetenekli sunucu daha sonra Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde Temel Oyunculuk eğitimleri aldı.

Televizyonculuk kariyerine, 2005 yılında TV8 kanalında yayınlanan "Erkan Tan ile Başkent'ten" adlı programla başlayan yıldız isim, Siyasetten sanata kadar çok sayıda programda ditörlük, yapımcılık ve yönetmenlik yaptı. Başarılı isim aynı zamanda kariyerine İstanbul'da devam ettirme kararı aldıktan sonra TV8'de birçok müzik, eğlence, life style programın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendi.

Televizyonculuk kariyerinde edindiği deneyimleri ekran önüne taşımaya karar verip Ciner Yayın Grubu tarafından ismi değiştirilecek olan Kanal 7/24 adlı spor kanalında spikerlik yaptı. "Orta Saha" ve "Transfer Dosyası" adlı programları hem hazırladı, hem sundu hem de yorumladı. Yazmaya olan ilgisini de aksatmayıp köşe yazıları kaleme aldı.

2016 yılında Habertürk TV'ye geçen Fulya Kalfa, gece bülteni, ara bülten ve Ana Haber'in sunuculuğunu yaptı. 2018'in eylül ayında CNN Türk'e transfer oldu.

Hayvanseverliğiyle ön plana çıkan Kalfa, sadece sevmekle yetinmeyip hayvan haklarının savunulması ve iyileştirilmesi için gönüllü olduğunu dile getiriyor. Ailesini çok seviyor, boş vakitlerini sevdikleriyle geçirmeye çalışıyor. Uzun yürüyüşler ve spor olmazsa olmazı. Her fırsatta kulağından çıkartmadığı kulaklıklarıyla müzik dinlemekten kendisini alamıyor. Geniş yelpazede müzik zevki olduğunu söylemek mümkün.

İnsanın sevdiği işi yaparsa hiç çalışmış olmayacağı görüşünü benimsiyor ve "Ben hayatımda bir gün bile çalışmadım" diyerek mesleğine ne kadar aşkla bağlı olduğunu dile getiriyor.

Fulya Kalfa, hafta içi her gün yayınlanan Günün Sonu programıyla izleyicilerin karşısına çıkıyor.Fulya Kalfa kimdir?