FURKAN KIZILAY KİMDİR?
Furkan Kızılay 30 Kasım 1990 tarihinde İstanbul Şile’de hayata gözlerini açtı. Kendisi Türk dizi ve film oyuncusu aynı zamanda şarkıcıdır. Televizyon dünyasına dönemin en sevilen dizilerinden olan ‘Çocuklar Duymasın’ ile adım attı. Emre (havuç) karakterine can vererek ünlenmiştir. Dizi ve sinema filmlerinin yanı sıra reklamlarda da kendini göstermektedir. 2009 yılında bir albüm çıkarmış ve albümüne ‘Aşksın Sen’ adını vermiştir. 2010 yılında ise yeniden çekimlerine başlanan, çocukluk dizisinde rol almıştır.

Furkan Kızılay Kimdir?FURKAN KIZILAY’IN TELEVİZYON HAYATI
Furkan Kızılay henüz 12 yaşında iken yani 2002 yılında Çocuklar Duymasın adlı televizyon dizisinde rol almaya başladı. Burada kendisine havuç lakabı takıldı ve neredeyse tüm Türkiye Kızılay’a yalnızca havuç dedi. Sempatik tavırları ve başarılı oyunculuğu ile kendisini sevdirmeyi başardı. 2005 yılına kadar Furkan Kızılay’ın televizyon hayatı bu dizide, aynı karakterde devam etti. 2007’de Emret Komutanım Şah Mat adlı sinema filminde rol aldı. Daha sonra 2009 yılında kendi albümünü çıkararak ‘Aşksın Sen’ adını verdi.

Sevilen dizi ‘Çocuklar Duymasın’ 2010 yılında yeniden başladı. Aynı sene Furkan Kızılay, ‘Her Şey Seninle’ adını verdiği yeni bir albüm çıkardı. Rol aldığı dizi 1 sene kadar ara verirken, Kızılay bu arayı da değerlendirerek ‘Karamel Kokun’ adında bir albüm daha çıkardı. Daha sonra yeniden Çocuklar Duymasın’da rol aldı ve 2014 yılına kadar devam etti. Aynı yıl ‘Ecem’ ve ‘Vura Vura’ adında iki albüm çıkardı. 2015 yılında Hannas, 2016 yılında ise Kolpaçino 3. Devre adındaki sinema filmlerinde rol aldı.

Son olarak Survivor 2017 yarışmasına katıldı.